1 Eylül Perşembe Reyting sonuçları açıklandı mı?

02.09.2022

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

1 Eylül Perşembe Reyting sonuçları açıklandı mı?

1 Eylül perşembe reyting sonuçları belli oldu! Tv kanallarının birbiriyle yarıştığı, en iyi ve en sevilen yapımlarıyla karşı karşıya mücadele ettiği izlenme yarışının galibinin belirlendiği reytinglerde 1 Eylül Perşembe gününün reyting sonuçları belli oldu. Perşembe günü Duy Beni dizisi en çok seyredilen dizilerden biri. Ayrıca TV8’de yayımlanan Masterchef Türkiye de heyecanla seyredilen yapımlar arasında. Peki ya, Ana Haber bültenlerinin bu yarışta durumu nasıl?  Perşembe günü en çok seyredilen yapımların ele alındığı TOTAL ve AB’de ilk 10 programda belli oldu. İşte 1 Eylül Perşembe günü reyting sonuçları

Total reyting grubunda lider Show Tv ekranlarında izleyiciyle buluşan “Gelsin Hayat Bildiği Gibi”, 2. sırada TV8’de ekrana gelen “Masterchef Türkiye”, 3.sırada ATV’de yayınlanan “Müge Anlı İle Tatlı Sert” yer aldı. AB’de ise 1.sırada “Gelsin Hayat Bildiği Gibi”, 2.sırada “Masterchef Türkiye” 3.sırada “Selçuk Tepeli İle Fox Ana Haber” yer aldı.

1 Eylül Perşembe Reyting sonuçları

perşembe reyting sonuçları

perşembe reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz