Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

10. Boğaziçi Film Festivali’nin Uzun Metraj Yarışma Bölümlerine iki yeni ödül eklendi!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 10. Boğaziçi Film Festivali’nin Uzun Metraj Yarışma Bölümlerine iki yeni ödül eklendi!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Bu yıl 21-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 10. Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal ve uluslararası film yarışmaları kapsamında verilen ödüllere bu yıl iki yeni ödül eklendi. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasında Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından Agah Özgüç anısına SİYAD Ödülü ile Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışmasında Avrupa ve Akdeniz Film Eleştirmenleri Federasyonu (FEDEORA)tarafından FEDEORA Ödülü ilk kez verilecek.

 

SİYAD Ödülü Agah Özgüç Anısına

2013 yılından beri aralıksız olarak düzenlenen Boğaziçi Film Festivali’nin 10’uncu yılında Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından geçtiğimiz nisan ayında hayatını kaybeden eleştirmen ve gazeteci Agah Özgüçanısına ulusal yarışmadaki bir filme SİYAD Ödülü verilecek.

Akdenizli Sinema Yazarlarından FEDEORA Ödülü

Festival kapsamında takdim edilecek ödüllerden bir diğeri de uluslararası yarışmada yer alan filmlerden birine verilecek FEDEORA Ödülü olacak. Avrupa ve Akdeniz Film Eleştirmenleri Federasyonu tarafından Venedik, San Sebastian ve Karlovy Vary gibi pek çok film festivalinde verilen FEDEORA Ödülü ile sinema sektöründe uluslararası alanda iletişimin geliştirilmesi amaçlanıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı, Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortaklığı ile gerçekleşecek “10. Boğaziçi Film Festivali” ile ilgili tüm gelişmelere ve festivale dair güncel haberlere bogazicifilmfestivali.com ve festivalin resmî sosyal medya hesapları üzerinden erişilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

10. Boğaziçi Film Festivali’nin Uzun Metraj Yarışma Bölümlerine iki yeni ödül eklendi!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Borusan Enbw Enerji, Kız Öğrencilerin Yenilebilir Enerji Sektöründe İstihdamını Artırmayı Hedefliyor- Güncel Haberler Maximum Uniq Açıkhava’da Kenan Doğulu Rüzgârı- Güncel Haberler Kartepe’nin En Güzel Bahçesi Yarışması Başlıyor- Güncel Haberler Sakıp Sabancı Müzesi Müzede Sahne İklim Acil Durumu’na Dikkat Çekecek- Güncel Haberler Hüseyin Baş: “Türkiye insanların hayatta kalmaya çalıştığı bir yer haline getirildi”- Güncel Haberler Nilipek ; “Böyle olması gerekiyormuş diye düşünüyorum, yoksa delirir insan.”

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var? 2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat