10 Eylül 2022 Cumartesi Reyting sonuçları: Kim birinci oldu?

11.09.2022

0 Yorum

10 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları merak konusu. Dizilerin yeni sezon bölümlerinin yayınlanmaya başlamasıyla birlikte reytinglere ilgi artmaya başladı. Özellikle dizi fanları sevdiği dizilerin ve fanı olduğu oyuncuların dizilerinin reyting sıralamalarındaki yerini merak ediyor.  Müteakip sosyal medyada ve arama motorlarında sevdikleri dizi veya prograların yazılarını ve reyting sıralamaları ile ilgili haberleri araştırmaya başlıyor. 10 Eylül Cumartesi […]

10 Eylül 2022 Cumartesi Reyting sonuçları: Kim birinci oldu?

10 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları merak konusu. Dizilerin yeni sezon bölümlerinin yayınlanmaya başlamasıyla birlikte reytinglere ilgi artmaya başladı. Özellikle dizi fanları sevdiği dizilerin ve fanı olduğu oyuncuların dizilerinin reyting sıralamalarındaki yerini merak ediyor.  Müteakip sosyal medyada ve arama motorlarında sevdikleri dizi veya prograların yazılarını ve reyting sıralamaları ile ilgili haberleri araştırmaya başlıyor. 10 Eylül Cumartesi akşamı Fox Tv’de Senden Daha Güzel dizisi, TV 8 ekranlarında Masterchef Türkiye, TRT 1 akşam kuşağında Gönül Dağı dizisi, ATV’de Kardeşlerim dizisi ekrana geldi. Tv izleyicileri reyting sonuçlarını yakından takip ediyor. Peki, 10 Eylül en çok izlenen yapım hangisi?

10 Eylül tarihinde yayınlanan dizi, film ve diğer programların reyting sonuçları açıklandı. Total’de 1. sırada TRT1’de izleyici ile buluşan “Gönül Dağı”, 2. sırada ATV’de ekranlara gelen “Kardeşlerim”, 3. sırada ise “Kardeşlerim” özel bölümü yer aldı.

10 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları

cumartesi reyting sonuçları

cumartesi reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ