14 Eylül Çarşamba Reyting sonuçları belli oldu mu?

15.09.2022

5 Kişi Okumuş

0 Yorum

14 Eylül Çarşamba Reyting sonuçları belli oldu mu?

14 Eylül çarşamba reyting sonuçları merakla bekleniyor. Tüm dizi fanları hangi dizinin, hangi yapımın daha çok seyredildi gibi merajlı bir şekilde araştırıyorlar. Bu akşam TRT1 ekranlarında Mükemmel Eşleşme, Atv’de Bir Küçük Gün Işığı dizisi, Kanal D’de Seversin dizisi, Tv8’de MasterChef yapımları ekrana gelecek. Peki, en çok izlenen yapım hangisi? Zirve kime ait?

14 Eylül Çarşamba Reyting sonuçları

carsamba reyting sonuclari

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz