16 Eylül Reyting sonuçları

17.09.2022

7 Kişi Okumuş

0 Yorum

16 Eylül Reyting sonuçları

16 Eylül reyting sonuçları çıktı. Total reyting srubunda zirvede Fox TV’de yayınlanan İyilik dizisi, 2. sırada TV8 ekranlarında Masterchef Türkiye, 3.sırada ATV’de ekrana gelen “Müge Anlı İle Tatlı Sert” yer aldı. AB reyting grubunda ise 1.sırada “Masterchef Türkiye”, 2.sırada TRT1’de yayınlanan Kasaba Doktoru dizisi 3.sırada Selçuk Tepeli İle Fox Ana Haber yer aldı.

16 Eylül Reyting sonuçları

Bu yazıda neler var?

16 eylül reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz