17 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları: MasterChef, Gönül Dağı, Kardeşlerim

18.09.2022

7 Kişi Okumuş

0 Yorum

17 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları: MasterChef, Gönül Dağı, Kardeşlerim

17 Eylül cumartesi reyting sonuçları nasıl oldu? Cumartesi akşamı Fox Tv ekranlarında Senden Daha Güzel Final, TV 8’de Masterchef Türkiye, TRT’de Gönül Dağı dizisi, ATV’de Kardeşlerim dizisi ekranda oldu. Tv seyircileri reyting sonuçlarını yakından takip ediyor. Peki, 17 Eylül en çok izlenen yapım hangisi?

17 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları

17 Eylül cumartesi reyting sonuçları

17 Eylül cumartesi reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz