19 Aralık Pazartesi Reyting sonuçları açıklandı mı?

20.12.2022

0 Yorum

19 Aralık pazartesi reyting sonuçları merakla bekleniyor. Pazartesi akşamı Fox Tv ekranlarında Yasak Elma dizisi, TRT1’de Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, Atv’de Bir Küçük Gün Işığı, Tv8’de MasterChef Türkiye yeni bölümleri ekrana geldi. Peki, 19 Aralık reyting sonuçları açıklandı mı? Yasak Elma, Alparslan, Bir Küçük Gün Işığı, MasterChef reytingleri nasıl? 19 Aralık Pazartesi Reyting sonuçları 19 […]

19 Aralık Pazartesi Reyting sonuçları açıklandı mı?

19 Aralık pazartesi reyting sonuçları merakla bekleniyor. Pazartesi akşamı Fox Tv ekranlarında Yasak Elma dizisi, TRT1’de Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, Atv’de Bir Küçük Gün Işığı, Tv8’de MasterChef Türkiye yeni bölümleri ekrana geldi. Peki, 19 Aralık reyting sonuçları açıklandı mı? Yasak Elma, Alparslan, Bir Küçük Gün Işığı, MasterChef reytingleri nasıl?

19 Aralık Pazartesi Reyting sonuçları

19 Aralık Pazartesi Total Reyting İlk 10

total reyting

19 Aralık Pazartesi AB Reyting İlk 10

AB REYTİNG

19 Aralık Pazartesi 20+ABC1 Reyting İlk 10

ABC REYTİNG

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalası detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izlenme durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ