Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

2022’de çalışanlar için yeni fırsatlar- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » 2022’de çalışanlar için yeni fırsatlar- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Pandemiyle birlikte uzaktan veya hibrit çalışma, çalışan nezdinde hem iş değiştirmeyi hem de yurtdışında çalışma olanaklarını kolaylaştırdı. Çalışan memnuniyeti sağlayamayan organizasyonlar, ellerindeki yetenekleri kaçırma riskiyle karşı karşıya. Harika işyeri olduğunu belgeleyemeyen organizasyonlar ise potansiyel yeteneklere erişmekte daha da zorlanacaklar.

 

Sahip olduğu metodolojiyle 1992 yılından bu yana 100 milyonun üzerinde çalışanla anket gerçekleştiren Great Place to Work®, 2022 ve sonrası için iş dünyasının yeni olmazsa olmazları konusunda şirketleri uyarıyor. Pandeminin zorunlu hale getirdiği evden veya uzaktan çalışma modelleri, mevcut çalışanlara yeni iş olanakları için yeni fırsatlar sunmaya başladı. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Great Place to Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, insan kaynakları ve şirket yöneticileri için yeni bir zorlu döneme işaret ediyor.

 

“Çalışanın elindeki fırsatlar, organizasyonların kendilerine çeki düzen verme gereği doğurdu!”

Toprak, “Pandemi sürecinde dünyanın dört bir yanında yaşanan kapanmalar, işteki sorumlulukların büyük bir bölümünün rahat bir şekilde evden veya herhangi bir lokasyondan yapılabileceğini gösterdi. Bu yeni çalışma sistemi sayesinde artık ülke, bölge veya kıta bağımlılığı ortadan kalktı. Bugüne kadar fiziki gerçekleşen beyin göçü, artık laptop üzerinden sanal olarak gerçekleşir hale geldi. Bu, organizasyonların yeni yeteneklere erişimini zorlaştırmak bir yana, ellerindeki yetenekleri tutmaları konusunda da yeni bir meydan okuma anlamına geliyor. Eskiden çalışma koşulları, maddi imkanlar veya ek haklarla kısmen memnuniyet sağlanabilen çalışanlar, artık bambaşka kriterlere bakıyorlar. Bunlar ise; işyerinde çalışanlar ile yöneticiler arasında, çalışanlar ile yaptıkları iş arasında ve birlikte çalıştığı takım arkadaşları ile arasındaki ilişkiler” dedi.

 

“Farkı yaratmak isteyen şirketler kurum kültürlerindeki değerlere odaklanmalı!”

Değişen dünyada yatırımcıların artık ilk baktıkları yerin kurum kültürü olduğunu söyleyen Toprak, “Anlıyoruz ki çalışanlar, huzur içerisinde çalışabilecekleri ortamlar istiyorlar. Great Place to Work® olarak yaptığımız anketlerde, çalışanlar tarafında maddiyatın hiç de düşünüldüğü kadar önemli olmadığını gördük. Bugün çalışanın bir işyerinde önceliklendirdiği konular; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu. Bu yüzden özellikle insan kaynakları gibi kurum kültüründen öncelikli sorumlu departmanlar, mevcut durum ile varılmak istenilen hedefi net olarak bilmeli ve stratejisini buna göre kurgulamalı. Great Place to Work® olarak bizler, organizasyonların çalışan deneyimini ölçmelerine ve geri bildirim toplamalarına yardımcı oluyoruz. Trust Index© anketimiz ve kurum kültürü analizine dayanan Culture Audit© analiz metodolojimizle kurumların performans değerlerini tespit edip, raporlayabiliyoruz. Her yıl dünyanın dört bir yanında farklı sektör ve büyüklükten 10 binden fazla şirket ve 10 milyonun üzerinde çalışanla gerçekleştirdiğimiz anketlerle global çapta kıyaslanabilir sonuçlar elde ediyoruz. Böylece kuruluşlar, mevcut yetenekleri elde tutabilmek ve yeni yetenekleri bünyelerine katabilmek için yönelmeleri gereken yolu görebilir hale geliyorlar. Her şeyin veriyle ifade edildiği bir dünyada güvenilir ve kıyaslanabilir bilgiler olmadan hareket etmek, kaptansız bir gemide yol almaktan farksızdır” dedi.

 

Gerçekleştirdikleri çalışmalarla Great Place To Work® sertifikasını elde edebilmek ve bu unvanı 1 yıl boyunca tüm iletişim çalışmalarında kullanmak için şirketlerin, 60 kapalı uçlu ve 2 açık uçlu soru setine sahip çalışan cevaplarına dayanan Trust Index©’ten 65 ve üzerinde skor elde etmeleri gerekiyor. Great Place to Work® sertifikasına ek olarak Türkiye’nin En iyi İşverenleri Listesi’ni açıklayan enstitü ayrıca Kadınlar İçin Harika İşyerleri, Avrupa’nın En İyi İşyerleri gibi listeler de yayımlıyor. Listeler sayesinde bir yandan çalışan deneyiminin en iyiler ile kıyaslanabilecek benzersiz veri içerikleri sağlanırken diğer taraftan güçlü ve harika çalışan deneyimine sahip şirketler ödüllendirilmiş oluyor. Böylece ödül alan organizasyonlar, işveren markası olarak hem yetenekli iş gücünün dikkatini çekebiliyor hem de mevcut çalışanın motivasyonunu üst seviyeye çıkartıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

2022’de çalışanlar için yeni fırsatlar- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Komili, Zeytinyağı ve Kültürü “Kuşaklar Boyu Yaşasın Diye…” Kültürel Miras Fuarı Herigate İstanbul’a Katıldı- Güncel Haberler Karaman Belediyesi 3. Toki Bölgesine Otopark Yapıldı- Güncel Haberler Gebze’de yol yönleri değişiyor, trafik rahatlıyor- Güncel Haberler Mobil platformlardaki en üstün işlemci ve ekran kartına sahip Excalibur G911 satışa çıktı!- Güncel Haberler Dünyaca Ünlü Grotowski Enstitüsü Aralık’ta BAU Konservatuvar’da- Güncel Haberler 2. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali devam ediyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat