Ünlü fenomen Okan Boyar 3. şarkısını hazırlıyor- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

Ünlü fenomen Okan Boyar 3. şarkısını hazırlıyor- Güncel Haberler

e
sv

3 Ağustos 2022 Çarşamba reyting sonuçları (Masterchef, Seversin, Gizli Saklı ve FOX Ana Haber)

04 Ağustos 2022 11:55
3 Ağustos 2022 Çarşamba reytingleri açıklandı mı? Çarşamba günü; Kim Milyoner Olmak İster?, Seversin, Duy Beni, Gizli Saklı, Balkan Ninnisi, MasterChef Türkiye, Atla Gel Şaban yapımları Tv kanallarında ekrana geldi. İşte, 3 Ağustos 2022 Çarşamba reyting sonuçları...

Ülkemizin en çok seyredilen Tv kanallarında yepyeni bir gün daha geride kaldı. Birçok dizi, film, yarışma, program, film, ana haber bülteni ve çok daha fazla yapım gün sonunda zirve için yarışacak. Gizli Saklı’nın kısa sürede final yapacağı akşamda rakiplerinin alacağı oranlar da merak konusu. Günün zirve adayları arasında ise Masterchef, Seversin dizisi, Gizli Saklı dizisi ve FOX Ana Haber var. Pekl dün en çok hangi dizi veya program izlendi? 3 Ağustos 2022 Çarşamba reyting sonuçları haberimizde.

3 Ağustos 2022 Çarşamba Reyting sonuçları

3 AĞUSTOS ÇARŞAMBA REYTİNG SONUÇLARI

3 AĞUSTOS ÇARŞAMBA REYTİNG SONUÇLARI

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

REYTİNG NEDİR?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

İzleyici Ölçümü nedir ?

İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme oranı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla meydana getirilen ölçümlerin tümüdür.

İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?

İzleyici Oranı (reyting) yaklaşık izlenme oranıdır. Bir program diliminde yada vakit diliminde her dakikaya düşen yaklaşık pay.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde  veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

casino siteleri