5 Ağustos 2022 Cuma reyting sonuçları çıktı! Masterchef lider

06.08.2022

1 Kişi Okumuş

0 Yorum

5 Ağustos 2022 Cuma reyting sonuçları çıktı! Masterchef lider

5 Ağustos cuma reyting sonuçları nasıl oldu? Cuma akşamı Tv’de  yayınlanan dizi, film ve programların reyting sıralamalrıı açıklandı. Cuma günü çok hangi programların seyredildiğini öğrenmek isteyen kullanıcılar ve dizi fanları konu hakkında araştırmaya yapmaya başladı.

Diziler, programlar ve ana haber bültenleri arasında en çok hangi programın izlendiğini merak edenler reyting sonuçlarını merakla bekliyordu.Peki reyting sonuçlarına göre hangi dizi ya da program daha fazla izlendi? İşte 5 Ağustos 2022 reyting sonuçları.

5 Ağustos 2022 Cuma Reyting sonuçları

TOTAL İLK 10 PROGRAM

5 Ağustos 2022 Cuma reyting sonuçları

AB İLK 10 PROGRAM

5 Ağustos 2022 Cuma reyting sonuçları

20+ABC1 İLK 10 PROGRAM

5 Ağustos 2022 Cuma reyting sonuçları

 

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

REYTİNG NEDİR?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

İzleyici Ölçümü nedir ?

İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme oranı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla meydana getirilen ölçümlerin tümüdür.

İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?

İzleyici Oranı (reyting) yaklaşık izlenme oranıdır. Bir program diliminde yada vakit diliminde her dakikaya düşen yaklaşık pay.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde  veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz