Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

7. Nilüfer Caz Festivali yıldızların altında Nükhet Duru ve Pow Trio ile açılış yapacak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 7. Nilüfer Caz Festivali yıldızların altında Nükhet Duru ve Pow Trio ile açılış yapacak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
7. Nilüfer Caz Festivali yıldızların altında Nükhet Duru ve Pow Trio ile açılış yapacak- Güncel Haberler

23 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında doğanın kucağında gerçekleştirilecek olan  7. Nilüfer Caz Festivali, cazseverleri yıldızların altında bir araya getirecek. Biletinial desteği ile düzenlenen festivalin açılış konseri ise, Nükhet Duru ve Pow Trio ile gerçekleştirilecek.

 

Caz müziğini Bursalılara sevdiren Nilüfer Caz Festivali, bu yıl yedinci kez müzikseverlerle buluşacak. Festivalin açılışı 23 Haziran’da saat 20:30’da Balat Atatürk Ormanı’nda yapılacak Ferit Odman Quintet, Pow Trio ve Nükhet Duru konseri ile gerçekleştirilecek. Nükhet Duru ve Pow Trio Caz’ın muhteşem performansına, vokalde doğanın sesi ve çam kokusu eşlik edecek.

 

Bu yıl, “2022 İklim Yılı” yaklaşımından ilham alarak tasarlanan 7. Nilüfer Caz Festivali, değişim ve iyileşme için kolektif dönüşümün; bireysel olarak atacağımız ufacık adımların birbirini tetiklemesiyle büyüyeceği düşüncesinden yola çıkıyor.

 

Balat Atatürk Ormanı, Atlas Köy, Akçalar göl kıyısı gibi doğayla iç içe düzenlenecek konserler kapsamında Umut Uslusoy Band, DJ Amir-Jazzanova, Elif Sanchez, Birsen Tezer, Deniz Taşar, Burhan Öçal’s Jazz Dream, Yazz Ahmed, Taksim Trio, Sarp Maden, Saynur Eren, Süreyya Soyak Trio ve Deniz Tekin gibi  isimler sahne alacak.

 

Bursa’yı caz müziği ile özdeşleştiren festival, 14 önemli sanatçının konser performansının yanı sıra, yetişkin ve çocuklara yönelik çeşitli atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapacak. Atık malzemelerden üretilecek “Buluntu Sesler” heykeli çalınabilir olması özelliğiyle ormanda cazseverlere ilginç bir deneyim yaşatacak. Ayrıca, “Çevremize Kulak Verelim” ses atölyesinde çocuklar duymak istedikleri sesleri hayal edecekler. “Kültür-sanat ve iklim” başlığı altında düzenlenecek forumda farklı disiplinlerden gelen konuklarla kültür-sanat dünyası ve iklim ilişkisi tartışılacak.

 

Yıldızların altında caz dinlemek isteyenler, 23 Haziran – 3 Temmuz süresini kapsayan ve her gün değerli bir sanatçıyı ağırlayacak olan Nilüfer Caz Festivali biletlerine erişim ise  biletinial adresi üzerinden yapılabilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

7. Nilüfer Caz Festivali yıldızların altında Nükhet Duru ve Pow Trio ile açılış yapacak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Show Tv’nin Yeni Dizisi “İÇİMİZDEN BİRİ”nin Setinden İlk Kareler Yayınlandı- Güncel Haberler Damat İbrahim Paşa Dualarla Anılacak- Güncel Haberler Zorlu Gündemdeki En Değerli Rehberimiz; 19 Mayıs 1919 Ruhu- Güncel Haberler Cam Dostu Süpürgecilerden ekonomiye dev destek- Güncel Haberler Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 2. kitabını tanıttı – Güncel Haberler Pelitköy Merkez Kırsalının Yolları Yenilendi- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat