Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

74 Yaşındaki Milli Maratoncu Bahattin Bey’İn Hikayesi GAİN’de- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 74 Yaşındaki Milli Maratoncu Bahattin Bey’İn Hikayesi GAİN’de- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

GAİN’in yaş almaya dair algıları tepetaklak eden programı “Yaşıma Başıma Bakmadan” bu hafta 74 yaşındaki Bahattin Boğaz’ı ağırlıyor. Halen çalışan ve milli maratoncu olan Boğaz, “Koşarken ölmek istiyorum, ben koşuya aşık bir insanım” diyor. Boğaz’ın gençlere tavsiyesi ise, “O günü değerlendirin. O günü güzel yaşamaya bakın. Güzel olması için ne gerekiyorsa onu yapın”.

 

İleri yaşlarına rağmen tutkularından, spordan ve yeni şeyler öğrenmekten vazgeçmeyenlerin hikayeleri, GAİN’in yeni program serisi “Yaşıma Başıma Bakmadan”da anlatılıyor. İkinci bölümde programa Kurtuluş Nazar Pastanesi Sahibi ve Milli Maratoncu Bahattin Boğaz konuk oluyor.

 

74 yaşındaki Boğaz, 12 yaşında Rize’den İstanbul’a gelmiş ve o yıllarda şu anda sahibi olduğu Nazar Pastanesi’nde çalışmaya başlamış. 1960 yılında Kurtuluş Kulübü’ne kaydolduktan sonra atlet olmuş ve o gün bugündür hem çalışıyor hem de koşuyor.

 

“Koşarken ölmek istiyorum kardeşim, ben koşuya aşık bir insanım” diyen Bahattin Boğaz, Almanya’da tam 19 defa maraton koşmuş. Avrupa ve Amerika’nın farklı kentlerinde koştuğu toplam maratonların sayısı ise 48!

 

“En büyük destekçim” dediği 52 senelik eşinin, kendisine morali bozuk olduğunda, “Bahattin çık biraz koş gel” dediğini keyifle anlatıyor.

 

Boğaz gençlere tavsiyesini ise şöyle ifade ediyor: “Tek tavsiyem, o günü değerlendirin. O günü güzel yaşamaya bakın. Güzel olması için ne gerekiyorsa onu yapın. Her yaşta dolu dolu yaşamak için bugün bir adım atın.”

 

Yaş ilerledikçe tutku biter mi? Bir spora, bir sanata veya bambaşka bir şeye kafayı takmak için illa 'genç' olmak mı gerekir? Kürekle İtalya'ya giden, her gün koşan, durmaksızın şarkı söyleyen, kısacası yaşına başına bakmadan bildiği yolda yürüyenlerin hikayeleri GAİN'de.

 

GAİN şimdi yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,8 TL) ödeyerek tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye, uygulama içi ödeme ile ise 23,99 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN içeriklerinin bir kısmı her zamanki gibi ücretsiz izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

74 Yaşındaki Milli Maratoncu Bahattin Bey’İn Hikayesi GAİN’de- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Alışveriş merkezlerinde kripto para mağazaları açılıyor- Güncel Haberler Magnezyum Eksikliğinde Ortaya Çıkan 10 Hastalık- Güncel Haberler Singer 170. Yıl Sergisi online ziyarete açıldı- Güncel Haberler Pera Müzesi’nden Bahar Müjdesi: Evlerde Üç Boyutlu Sergi Deneyimi! Güneş Enerjisi ile İklimlendirmeye Örnek Dev Proje Hayata Geçirildi- Güncel Haberler Ayvansaray Üniversitesi’nden öğrencilerine iş ve staj imkanı sunan iş birliği- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat