9 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: İyilik Dizisi Sezona İddialı Başladı

10.09.2022

6 Kişi Okumuş

0 Yorum

9 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: İyilik Dizisi Sezona İddialı Başladı

9 Eylül Cuma Reyting sonuçları açıklandı. Tv’de cuma günü ekrana gelen dizi, film ve programların reytingleri, dizi fanları tarafından sosyal medyada merak konusu oldu. Arama motorlarında merakla aratıldı. Cuma günü yayınlanan dizi, film ve diğer programlardan hangilerinin en fazla seyredildiği merak uyandırdı. Peki, dün en çok hangi dizi ve program izlendi? İşte 9 Eylül 2022 reyting sonuçları..

Tv dizilerini ve programlarını takip eden insanlar büyük bir merakla günlük reytingleri takip ediyor. 9 Eylül Cuma reyting sıralaması nasıl oldu?  İşte, 9 Eylül reyting sonuçları! ATV, Kanal D, FOX, Show, Star TV, TV8 reyting sonuçları… Detaylar haberimizde…

9 Eylül 2022 Cuma Reyting Sonuçları

cuma reyting sonuçları

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00’de Reyting Tv’de sizlerle. Not: TİAK’ın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçe’ye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiye’de daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiye’de reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; “herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz