Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ahmet Sami Özbudak ve Nezaket Erden keyifli sohbetleriyle “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünde- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Ahmet Sami Özbudak ve Nezaket Erden keyifli sohbetleriyle “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünde- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Zorlu PSM’nin sahne heyecanını paylaşan özel isimleri bir araya getirdiği YouTube serisi “Sahne Tozu Yutanlar”, yeni bölümünde sevilen oyun yazarı Ahmet Sami Özbudak ve tiyatro sahnelerinin sevilen oyuncusu Nezaket Erden’i bir araya getirdi. Deneyimli iki ismin tiyatronun geleceği ve dijitale aktarımına dair düşüncelerini paylaştıkları “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünü Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

 

Yeni formatlardaki dijital içerikleriyle seyircilere farklı deneyimler sunmayı sürdüren Zorlu PSM, “Sahne Tozu Yutanlar” programında, deneyimli isimlerin samimi sohbetleriyle sahnede olmanın ruhunu paylaşıyor. 

 

 

Her hafta, sahne heyecanını paylaşan sanatçıların, hem birbirlerine merak ettiklerini sordukları hem de sahne tozu yutmanın kendileri için anlamını paylaştıkları Zorlu PSM’nin YouTube serisi “Sahne Tozu Yutanlar”da bu hafta; deneyimli oyun yazarı Ahmet Sami Özbudak ve sahnelerin sevilen ismi yetenekli oyuncu Nezaket Erden keyifli sohbetleriyle kamera karşısına geçiyor. 

 

Pandemi süreciyle birlikte sahnelerden uzak kalmanın kendileri için nasıl bir deneyim olduğunu anlatan iki deneyimli tiyatrocu, bu dönemi kendilerini daha çok keşfetmekle geçirdiklerini ifade ettiler.

 

‘’Seyirciyle canlı şekilde buluşmamış oyunun dijitalde hissiyatını merak ediyorum.’’

 

Salgın süreciyle birlikte ortaya çıkan dijital tiyatro deneyiminin kendi bakış açılarından olumlu ve olumsuz yanlarını da anlatan deneyimli isimlerden Nezaket Erden; “Dijitalde tiyatro yapılmaya başlandığı zaman ilk etapta durumu anlamaya çalıştım. Nasıl olacağı bir türlü kafama yatmıyordu. Daha sonra biz de “Dirmit” oyunuyla birlikte Moda Sahnesi’nin başlattığı “Sahneden Naklen” kapsamında oyunu oynadık. İlk oynadığımda, oynarken kafamda sürekli “Acaba insanların yayını iyi mi, bağlantı sorunu yaşıyorlar mı?” gibi düşünceler vardı mesela, ancak sonrasında çok güzel geri dönüşler aldık. Bu da bizi çok mutlu elbette. Tabii bu noktada şu ayrıntıyı da göz ardı etmemek gerekiyor. “Dirmit” bizim pek çok kez seyirciyle buluşturduğumuz bir oyundu. Daha önce seyirciyle canlı bir şekilde buluşmamış bir oyunun ilk deneyiminin dijitalde olması nasıl bir hissiyat olur onu da merak ediyorum açıkçası.” sözleriyle anlattı.

 

“Tiyatro çiğ bir yemekse onu pişiren şey seyirci oluyor.”

 

Deneyimli oyun yazarı Ahmet Sami Özbudak ise; “Tarihi ve geçmişi 2500 yıla dayanan bir sanat tiyatro. Dijitalde yapılan işlerin de elbette çok kıymetli olduğunu düşünüyorum ama tiyatronun varlığını  geçmişten ve   geçmişe dayanan ilkelliğinden aldığını da düşünüyorum. Eğer ki tiyatro bir yemek ise sahne onun çiğ hali, onu pişiren ve kıvamına getiren şeyin seyirci ve seyirciyle kurulan bağ olduğuna inanıyorum ben.” sözleriyle dijital tiyatroya yaklaşımını anlattı.

 

Ahmet Sami Özbudak ve Nezaket Erden’in sahne anılarını paylaştıkları keyifli ve bir o kadar da içten sohbetini izleyebileceğiniz “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünü Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ahmet Sami Özbudak ve Nezaket Erden keyifli sohbetleriyle “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünde- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  İBB Şehir Tiyatroları, Tiyatronun Yerli ve Yabancı Klasiklerini İstanbullularla Buluşturuyor- Güncel Haberler Kazım Yücel: Sanayiciler Kayseri’den Kaçıyor- Güncel Haberler Vestel, Metaverse evreninde yerini alıyor- Güncel Haberler Engelsiz Filmler Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu- Güncel Haberler Paribu sponsorluğunda kasım ayı kültür sanat programı- Güncel Haberler 28 Şubat Salı Reyting sonuçları

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat