Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar: İzmir İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar: İzmir İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar: İzmir İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz- Güncel Haberler

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, İzmir’i tarihî, kültürel ve sanatsal çalışmaların yanı sıra, turizmde lider bir şehir olması için atılan doğru adım attıklarını ve atılan adımların olumlu sonuçlarını aldıklarını ifade etti.

 

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçe görüşmeleri kapsamında Bakanlığın İzmir’de yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

 

Kırkpınar konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz turizmi açısından en önemli şehirlerimizden birisi olan İzmir'de son yıllarda yapılan çalışmalar ne kadar doğru işler yaptığımızı açık ve net bir şekilde gösteriyor. İzmir'de 6 adet turizm danışma büromuz, 41 halk kütüphanemiz, 7 müze müdürlüğümüz, yine Bakanlığımız denetiminde 21 özel müze, devlet tiyatromuz, dünya kültürel mirasında 2 kültür varlığımız, 4 adet yat limanımız bulunmaktadır. İzmir'de mavi bayraklı plaj sayımız da bugün itibarıyla 67 adettir. İzmir ve bölgede kazı çalışmalarımız da aynı zamanda sürüyor. Bu sayede çok sayıda eser gün yüzüne çıkartılmıştır. Bu kazıların ilgili çevreler tarafından da yoğun bir şekilde takip edildiğini de ayrıca belirtmek istiyorum.”

 

ÇEŞME PROJESİ

 Çeşme projesi ile turizm hareketliliğini 12 aya çıkarmayı amaçladıklarını belirten Kırkpınar, “Konaklama alanındaki yatırımlarda her yıl ciddi artışlar yaşanıyor. Ege Turizm Merkezi Çeşme Projesi'yle yıl boyunca sadece iki ay olan turizm hareketliliğini on iki aya çıkararak bölgeyi dünyadaki en önemli turizm merkezlerinden birisi hâline getirilmesiyle ilgili Bakanlığımızın böyle bir hedefi var. Tabii, ben de bölge milletvekili olarak buradan, Türkiye Büyük Millet Meclisinden hem Büyükşehir Belediye Başkanımıza hem de Cumhuriyet Halk Partili İzmir milletvekillerimize seslenmek istiyorum. Bu hizmeti, bu eserleri siyasete malzeme etmeyelim hatta siyasete kurban etmeyelim. Bu eser İzmir'imize hem istihdam getirecek hem de ülkemize değer katacaktır” dedi.

 

 İZMİR TURİZMDE LİDER ŞEHİR

137 yıllık tarihiyle İzmirlilerin belleğinde önemli bir yere sahip Alsancak Tekel Fabrikasının kültür ve sanat kompleksine dönüştürülmesi çalışmalarını devam ettiğini hatırlatan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Ayrıca Türkiye'de sanat hayatına önemli katkılar sağlayan ve milyonlarca vatandaşımızın yakından takip ettiği İzmir Kültür Yolu Festivali de önümüzdeki yıl yine İzmirlilerle buluşuyor. 137 yıllık tarihiyle İzmirlilerin belleğinde önemli bir yere sahip Alsancak Tekel Fabrikasının kültür ve sanat kompleksine dönüştürülmesi çalışması da hızlı bir şekilde devam ediyor. Türkiye'nin bu alandaki en özel yatırımlarından bir tanesi olan bu merkezde yediden yetmişe herkesin dâhil olduğu kültür sanat faaliyetleri sürdürülecek, Kültür ve Turizm Bakanlığımız bu açıdan İzmir'de çok değerli bir çalışmayı daha hayata geçiriyor. Tüm bu yatırımlar, çalışmalar sayesinde İzmir'e dönük ilgi artıyor, turist sayısında ciddi yükselmeler gözlemleniyor. 2022 yılı Eylül ayı itibarıyla İzmir'e gelen yabancı ziyaretçi sayısı 1 milyon 300 binlere ulaşmış durumda. İzmir'i tarihî, kültürel ve sanatsal çalışmalarının yanında, turizmde lider bir şehir olması için atılan doğru adımların görüldüğü gibi olumlu sonuçlarını da alıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar: İzmir İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünya Diyabetik Gününü Seramik Atölyesinde Kutladılar- Güncel Haberler Concorde Tower Lefkoşa’da Haktan ile Bayram Coşkusu- Güncel Haberler Mikrobiyom Kongresinde Yeni Gelişmeler Dikkat Çekti- Güncel Haberler Canik’te “Konferans Günleri” Devam Ediyor- Güncel Haberler Mudanya’da Yarıyıl Tatili Sanatla Geçiyor – Güncel Haberler Nurtaç Ziyal Afridi, Yıldız Holding Yönetim Kurulu’na atandı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat