AKKIZ VE BATUGA’NIN DESTANI SON DEĞİL YENİ BİR BAŞLANGIÇ!

13.09.2022

0 Yorum

‘Destan’, atv’de perşembe akşamı 20.00’de yayınlanacak final bölümüyle nefesleri kesecek ve yine çok konuşulacak. ‘Destan’ın final bölümünde baba olacağını öğrenen Batuga’nın evladı ve halkı için kendini feda edişi, karnında bebeği ile yalnız kalan Akkız’ın sevdikleri ve yurdu için  kırk kadından bir ordu kurup Çin İmparatoru’yla verdiği mücadele damga vuracak. BATUGA EVLADI VE HALKI İÇİN KENDİNİ […]

AKKIZ VE BATUGA’NIN DESTANI SON DEĞİL YENİ BİR BAŞLANGIÇ!

‘Destan’, atv’de perşembe akşamı 20.00’de yayınlanacak final bölümüyle nefesleri kesecek ve yine çok konuşulacak. ‘Destan’ın final bölümünde baba olacağını öğrenen Batuga’nın evladı ve halkı için kendini feda edişi, karnında bebeği ile yalnız kalan Akkız’ın sevdikleri ve yurdu için  kırk kadından bir ordu kurup Çin İmparatoru’yla verdiği mücadele damga vuracak.

BATUGA EVLADI VE HALKI İÇİN KENDİNİ FEDA EDİYOR AKKIZ KARNINDA BEBEĞİYLE KADINLARDAN ORDU KURUYOR

Destan 28. Bölüm Fragmanı

 

ÇİN GÖKSARAY’I İŞGAL EDİYOR, TÜRK OBALARINI VİRAN EDİYOR

 

“Kurdu ayağın tahtı otağın ufku durağın bilesin Akkız. Korkma üstün gelecek olan sensin.” Akkız ile Batuga’nın destanının son bölümünde, Çin Gök Saray’ı işgal eder ve bütün Türk Obaları’nı yakıp yıkar.

destan

destan

BATUGA TÜRKLERİ KURTARMAK İÇİN HAREKETE GEÇİYOR

 

En karanlık gecelerinde baba olacağını öğrenen Batuga; evladı ve halkı için güneş doğsun, gök aydınlansın diye kendini feda eder. Çin İmparatoru’nu öldürmek isterken kandaşı ve savaşçıları ile birlikte esir edilir.

AKKIZ KADINLARDAN ORDU KURUYOR

Şimdi Akkız, karnında bebeği ile yalnız kalmıştır ama Akkız pes etmez. Korkularını yüreğinden atıp gücünü bir zırh gibi üstüne giyinir; ona inananlar için, ona ihtiyacı olanlar için, sevdikleri ve yurdu için gücüne güç katar, kırk kadından bir ordu kurar. Çünkü o, dağı damarında göğü karnında taşıyan Akkız’dır ve destanı son değil başlangıçtır.

DESTAN

Yapım

Bozdağ Film Yapım

Yapımcı

Mehmet Bozdağ

Proje Tasarım

Mehmet Bozdağ

Genel Yönetmen

Metin Günay

Yönetmen

Ali Aytaç Sakal

Senaryo

Ayşe Ferda Eryılmaz – Nehir Erdem

Oyuncular

Ebru Şahin (Akkız), Edip Tepeli (Batuga), Deniz Barut (Ulu Ece), İpek Karapınar (Çolpan), Burak Tozkoparan (Temur), Buse Meral (Sırma), Ahmet Olgun Sünear (Yaman), Alper Düzen (Danış Ata), Esra Kılıç (Mei Jin), Evren Erler (Çalayır), Faruk Aran (Kuzubeg), Mehmet Tarık Sarıyar (Hamza) ve konuk oyuncu Berik Aıtzhanov (Li-Dan)

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ