Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Akmeşe’de Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Akmeşe’de Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kocaeli genelinde kaliteli hizmet anlayışıyla birçok örnek proje ve yatırım gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesine bağlı Akmeşe bölgesinde içme suyu ve kanalizasyon altyapı yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

KÜRESEL ISINMA İLE MÜCADELE EDİLİYOR

Küresel ısınma ve iklim değişiklikleriyle beraber suyun önemi her geçen gün daha da artıyor. İSU Genel Müdürlüğü içme suyu ihtiyacını karşılamak için ileriye dönük baraj, gölet, kaynak suyu gibi birçok yeni projeye imza atıyor. Bununla birlikte izole bölge, basınç yönetimi ve SCADA kontrolü gibi teknolojik yatırımlar ile suyun korunması için çalışan İSU, kullanım ömrünü doldurmuş altyapı hatlarını yenileyerek kayıp-kaçak oranını kontrol altına alıyor. İSU ayrıca ileri biyolojik ve biyolojik atıksu arıtma tesisleri ile birlikte yeni kanalizasyon hatları ve yüzey sularının toplanması için yağmursuyu hattı imalat çalışmaları yapıyor.

AKMEŞE CUMHURİYET MAHALLESİNDE 12.400 METRE YENİ ALTYAPI HATTI

İSU Genel Müdürlüğü,2021 yılında çalışmalara başladığı “İzmit İlçesi Akmeşe Atatürk ve Cumhuriyet Mahalleleri İçme suyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu İnşaatı” projesi ile İzmit ilçesi Akmeşe Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinde kullanım ömrünü doldurmuş içme suyu, kanalizasyon ve yeni yağmursuyu hatları yenileme çalışmalarına devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesinde yapılan çalışmalarla birlikte kanalizasyon ve yağmursuyu hatları imalatlarının 90’ı tamamlandı. Altyapı hatları yenileme çalışmasında 5 bin 994 metre uzunluğunda yeni içme suyu hattı imalatı tamamlanırken, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarıyla toplamda 12.400 metre uzunluğunda altyapı hattı yenilendi.

ATATÜRK MAHALLESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ayrıca Akmeşe Atatürk Mahallesinde devam eden çalışmalar kapsamında 2 bin 381 metre uzunluğunda içme suyu hattı, 3 bin 13 metre uzunluğunda kanalizasyon ve 846 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı imalatı çalışması tamamlandı. Kanalizasyon ve yağmursuyu hattı imalatlarının 60’ı tamamlanan Atatürk Mahallesinde toplamda 6 bin 340 metre uzunluğunda yeni altyapı hattı tamamlandı.

2022 YILINDA TAMAMLANACAK

Bölgede yapılan çalışmalar tamamlandığında toplamda 60 kilometre uzunluğunda yeni altyapı imalatı gerçekleştirilmiş olacak. İçme suyu hatlarında 100-150-200 mm çaplarında uzun ömürlü düktil font borular kullanılan altyapı çalışmasında kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında beton borular kullanılıyor. Yapılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte bölgede yaşayan vatandaşlar kaliteli, sağlıklı ve kesintisiz altyapıya kavuşmuş olacak. Projenin yapılan çalışmalar ile birlikte 2022 yılının ağustos ayında tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Akmeşe’de Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

‘Başkenti ve Anıtkabir’i Görmeyen Öğrenci Kalmayacak’ projesi ödül getirdi- Güncel Haberler ”Birce Akalay” Son Yaz Kadrosunda OPET Tarihe Saygı Projesi’nin 15’inci yılına özel sergi: “Paylaştıkça Çoğalan Zenginlik” sergisi Troya Müzesi’nde- Güncel Haberler Uluslararası Toplumsal Cinsiyet Eşitliği afiş yarışmasının başvuru tarihi uzatıldı- Güncel Haberler “Yarını Kodlayanlar” Projesinde  Babalar Günü’ne Özel Eğitim- Güncel Haberler Sanayi Bölgesinde Tek Yön Uygulamaları Başladı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat