Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alman Turizm Devi ile İmzalar Atıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Alman Turizm Devi ile İmzalar Atıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) ile Avrupa'nın en büyük tur operatörü TUI arasında Turizm Fakültesi öğrencilerinin yaz döneminde istihdamına yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol imza töreni İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emre Güler, merkezi Almanya’da bulunan uluslararası turizm şirketi TUİ Oteller Grubu Türkiye Koordinatörü Av. Kaan Şahinalp’in katılımlarıyla Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşti.

 

Sektörle İç İçeyiz

 

Mesleki ve eğitsel konularda iş birliğini içeren protokolden duyduğu memnuniyeti paylaşan Dekan Prof. Dr. Mehmet Emre Güler, öğrencilerin lisans eğitimleri sırasında sektöre dahil olmalarına fakülte olarak büyük önem verdiklerini vurguladı. Protokol ile üniversite personeline TUI Türkiye otellerinde indirim imkânı sağlandığını belirtirken, bu imkânları sağlayan TUI'ye teşekkür etti.

 

Nitelikli Öğrenciler Ön Planda

 

TUI Group – TT Hotels Türkiye Temsilcisi Av. Kaan Şahinalp ise sektörde her zaman kalifiye elemana ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak; TUI olarak bu anlamda fakültelere öncelik verdiklerini kaydetti. Firma olarak nitelikli öğrencileri sektöre kazandırmak için çalıştıklarını belirten Av. Kaan Şahinalp, Rektör Prof. Dr. Saffet Köse’ye teşekkür etti ve İKÇÜ ile iş birliği protokolünün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

İstihdam Kapılarını Şimdiden Aralıyoruz

 

Rektör Prof. Dr. Köse ise üniversite olarak öğrencilere teorik bilgilerini uygulama ile birleştirme imkânı sağlamak adına sektörle uyum içinde çalıştıklarının altını çizdi. Mezuniyetten sonra istihdam aşamasına tecrübeyle katılmanın oldukça önemli olduğunu aktaran Prof. Dr. Köse, “Öğrencilerimizi üniversite hayatında sektörle tanıştırmak çok önemli.

 

Bunun için sektörün önde gelen firmalarını İKÇÜ’de ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Tecrübe ile mezun etmeyi önemseyen bir üniversiteyiz. Bu gibi iş birlikleriyle öğrencilerimizi kamu, özel sektör iş gücü piyasasıyla mezuniyet sonrasına hazırlıyoruz.

 

Turizm Fakültemizin sektörle kurduğu bağı önemsiyor ve desteklemeye de devam ediyoruz. İKÇÜ olarak öğrencilerimizi sektörle buluşturan staj imkânlarının yanında bir tık öteye taşıyacak istihdam kapılarını da aralamaya çalışıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından İKÇÜ Turizm Fakültesi öğrencilerinin TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. bünyesinde bulunan konaklama işletmelerinde kendi istekleri dahilinde istihdam edilmelerine, öğretim elemanlarının işbaşı eğitimleriyle akademik araştırmalarına ve İKÇÜ personelinin TT Hotels Turkey Otel Hiz. Turz. ve Tic. A.Ş. tesislerinde tatil olanaklarından yararlanmalarına ilişkin protokol taraflar arasında imzalandı.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Alman Turizm Devi ile İmzalar Atıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bayburtlu çocuklar Çoruh Nehri’ni sanatla yıkadı- Güncel Haberler 8 Mart Kadınlar Günü Araştırması: Türkiye’nin Güçlü Kadınlar- Güncel Haberler “Facebook’ta İyi Görünmenin Yolları: Basın Sonrası Dönem” – Güncel Haberler Kenan Doğulu’dan Ankara’da Müzikal Şölen- Güncel Haberler Batt & Hakan Kılınç “Habibi” yayında- Güncel Haberler Lise öğrencileri usta yazar Yaşar Kemal’i sürdürülebilirlik ekseninde andılar- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat