Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı 19 Mart’ta Gerçekleşecek- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı 19 Mart’ta Gerçekleşecek- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İELEV Okulları tarafından düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF), bu yıl dördüncü kez gerçekleşecek. 19 Mart Cumartesi günü online olarak konuklarını ağırlamaya hazırlanan fuarda Almanya'da yükseköğrenim olanakları, koşulları ve fırsatlarına dair bilgiler uzman isimler ve Almanya’nın önde gelen üniversiteleri tarafından paylaşılacak.

 

Yükseköğrenimine yurt dışında devam etmek isteyen Türk öğrenciler için sunduğu eğitim fırsatları ve mezuniyet sonrası iş imkanları ile en çok tercih edilen ülkelerin başında gelen Almanya, 40.000 Türk öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Almanya genelinde ise 120 üniversite, 213 uygulamalı bilimler yüksekokulu ve 57 güzel sanatlar yüksekokulu bulunuyor. Almanya, özellikle staj ve iş olanaklarıyla öğrencilere büyük fırsatlar sunuyor.

 

Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde yükseköğrenim görmek isteyen gençlere ve ailelerine rehberlik etmek amacıyla İELEV Okulları tarafından düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF) 19 Mart Cumartesi günü online olarak gerçekleştirilecek. 

 

Almanya İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht’in de katılacağı fuarın öğleden önceki bölümünde, alanında uzman konuşmacılar Almanya yükseköğrenimine dair merak edilen eğitim, üniversite başvuru koşulları, öğrencilik, yaşam koşulları, IB ve GIB diploma programları gibi konularda bilgi verecekler. Programın öğleden sonraki bölümünde ise ziyaretçiler, merak edilen tüm soruların cevaplarını paralel olarak gerçekleştirilecek 10 oturumda ve 16 Alman üniversitesi sunumunda bulabilecek.

 

Almanya'da yükseköğrenime dair uzman isimlere ve Almanya’nın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapacak online etkinliğin konuşmacıları arasında ise İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Argun, İELEV Eğitim Kurumları Genel Müdürü Burak Kılanç, İELEV Eğitim Komitesi Başkanı Dr. Selçuk Tuzcuoğlu, İELEV Özel Lisesi Müdürleri Thomas Stahlmann & Özlem Katran Akarsu,   İstanbul Erkek Lisesi Almanca Bölüm Başkanı Thomas Frey, Almanya İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, WDA İcra Kurulu Başkanı Dr. Peter Fornell ve Alman Lisesi YK Başkanı, ZFA Bölge Temsilcisi Prof. Dr. H. Özden Özkaya Ferendeci yer alıyor.

 

Geleneksel hale gelen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı’na, bu yıl Almanya’dan 16 üniversite, Avusturya’dan da 1 üniversite katılım gösterirken gün boyu sürecek dolu dolu programıyla Almanya'da ve Almanca konuşulan ülkelerde yükseköğrenim olanakları paylaşılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı 19 Mart’ta Gerçekleşecek- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kuruluş Osman’ın Yeni Bölümü Sürprizlerle Dolu 14 Şubat’ta Hepsiburada’da her aşka, her sevgiye yer var- Güncel Haberler GFN Perşembe Güncellemelerinde Bu Hafta: GeForce NOW RTX 3080 Üyelik Ön Siparişleri ve Marvel’s Guardians of the Galaxy ve Riders Republic Lansmanları- Güncel Haberler Finberg, toplam 47 milyon dolar yatırım yaptığı  girişimcilerle bir araya geldi- Güncel Haberler Başkan Keleş’ten 19 Mayıs Mesajı- Güncel Haberler İSU, Zorlu Arazi Şartlarında Arızaya Müdahale Etti- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat