Koronavirüs Sonrası Görme Kaybına Dikkat!- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

Koronavirüs Sonrası Görme Kaybına Dikkat!- Güncel Haberler

e
sv

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi! Barış Arduç Diziye Veda Mı Edilecek ? 

20 Aralık 2021 18:33
Son zamanlarda fazlasıyla popüler hale gelen Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde yeni bölümde alparslan'a veda mı edilecek ? Sizler için derledik...

Selçuklu’nun Sultanı olan Tuğrul Bey, veliahtını bırakacağı gün, Bizanslı askerlerin Türkmenleri âdeta kılıçtan geçirdiği haberini alır. Sonrasında Anadolu’ya sefer emri verir. Bu neden doğrultusunda sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli ve bilinmedik suikastçılar saldırı düzenler. Yapılan bu saldırının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan bu gizemli suikastçıların peşindeyken, Bizans’ın zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını bir şekilde kurtarır. Sonrasında, Alparslan ve Akça arasındaki destansı olarak adlandırılan aşk’ın ilk kıvılcımı gerçekleşir. Lakin Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı ilginç ve sıkıntılı olabilecek sırlardan habersizdir.

Alparslan Büyük Selçuklu

Bizans’ın İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların tamamiyle çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’e bir çağrıda bulunarak Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu olan Yannis’in yaptığı kötü bir hata, Sultan Tuğrul’un açık bir şekilde savaş kararı almasına yol açar. Çocuk olduğu yıllarda gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla beraber Pasinler’de Bizans’la mücadele vererek karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını (topraklarını) Türklere açmak için çıktığı bu efsanevi kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisinde Alparslan’a (Barış Arduç) Veda Mı Edilecek ?

Alparslan Büyük Selçuklu

Yeni bölümde Alparslan, oba baskınında annesini haince öldüren kişinin Kekavmenos olduğunu duyunca, intikam almak için harekete geçer. Sonrasında Akça, başındaki Karaca derdinden bir şekilde kurtulmak zorundadır. Alparslan’la Kekavmenos arasında geçen olaylar, Bizans içinde aksiyon dolu yeni gerginliklerin başlangıcı olur. Ancak bu saldırıda Alparslan’ın (Barış Arduç) üstün geleceği ve diziye devam edeceği tahmin edilmektedir.

Barış Arduç (Alparslan) Kimdir ?

Ünlü oyuncu Barış Arduç 9 Ekim 1987 tarihinde bilinenin aksine İsviçre’de dünyaya geldi. Türk dizi ve sinema oyuncusu olan yetenekli oyuncu Barış Arduç, İsviçre’nin Scherzingen şehrinde dünyaya geldi ve burada büyüdü. Sonrasında ise ailesiyle beraber Türkiye’ye kesin bir dönüş yapan Barış Arduç, ilk öğretim ve orta öğrenim yıllarını burada tamamladı.

Barış Arduç Kimdir

Barış Arduç, liseden mezun olduktan hemen sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Akademisine girmeye hak kazandı fakat ilk yılında okula hiçbir şekilde adapte olamayınca İstanbul’a geri döndü. Barış Arduç, yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, voleybol ve hentbol gibi yetenek gerektiren spor dallarıyla uğraşmasının yanısıra Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na bağlı olan Şile merkezde 8 yıl boyunca cankurtaranlık yaptı. Sonrasında ise ünlü tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışıp Ekol Drama’da bir süre oyunculuk eğitimi aldı. Bundan sonra, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda bir  eğitime katıldı ve ilk kez profesyonel olarak oyunculuğa adım attı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.