Anadolu Fay Hattı!

27.01.2020

0 Yorum

6.8 şiddetindeki Elazığ depremi, önlem alınmaz ise Ülkemizin nasıl bir kıskaç ile sarmallandığını, tedbir alınmaz ise, milli birlik ve beraberliğimize kast edildiğini bize gösterdi.

Anadolu Fay Hattı!

Öznesi “Ben” olan cümle ile başlayan , “ Ben demiştim; ben yazmıştım” diye başlayan cümleler kurmayı hiç sevmiyorum. İstisna olarak konun önemine binaen sevmesem de, “ Deprem ve Siyaset” başlıklı yazımda :

“Şimdiden görür gibiyim. Ama inşallah yanılırım, “Falanca belediyenin, fişmanca araçları deprem bölgesine sokulmadı.” veya “Falanca yerdeki yerleşim yeri fişmanca mezhepten olduğu için yardım gitmedi.” gibi provokatörce yalan yanlış haberlerin üretilebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle bu ve buna benzer kaynağı belli olmayan hiçbir söylentiye itibar edilmemelidir.

elaziğ-depremi

Halk olarak devlet bizden ne istediyse onu yapacağız. Provokatör haber ve yalanlara karşıda uyanık olmak zorundayız. Aslı astarı olmayan bu tür haberleri yapan ve yayanlara karşı yaptıklarının yanlış olduğunu ve inanmadığımızı yüzlerine edep dahilinde mutlaka haykırmalıyız ki bir daha ayni şeyleri yapmaya cesaret edemesinler.” diye yazdığımı hatırlatmak istiyorum.

Tahmin ettiğimiz gibi, millet can derdinde iken bazıları, milli birlik ve beraberliğimizi bozmak, halkın arasına fitne sokabilmek için her türlü pis kumpaslar ile yalan yanlış ve maksatlı haber ürettiklerini maalesef yaşayarak gördük.

Bu yazıda neler var?

6.8 şiddetindeki Elazığ depremi,

Önlem alınmaz ise Ülkemizin nasıl bir kıskaç ile sarmallandığını, tedbir alınmaz ise, milli birlik ve beraberliğimize kast edildiğini bize gösterdi.

Pütürge Hüsükuşağı köyünde bütün evlerin yıkıldığı ve köyün alevi olduğu için yardım gelmediğine dair üretilen yalan ve maksatlı haber üzerine, CHP’li Ağbaba köye gitmiş ve sosyal medyadaki paylaşımların doğru olmadığına dair açıklaması ile konunun düzmece olduğu ortaya çıktı.

CHP Milletvkili Ağababa , köylüler ile yaptığı canlı yayında, köylülerden birinin hayvan çadırına ihtiyaçları olduğundan bahisle, hayvan çadırı istemesi çok dikkatimi çekti. Millet can derdinde, devlette göçük altındakileri kurtarıp dışarıda kalan insanları yerleştirme ve karnını doyurma gayret içinde iken, Alevi olduğu için yardım yapılmadığına dair paylaşım yapılan köyde canlı yayında hayvan çadırı istenmesini çok ilginçti.

PKK olayı deşifre olduğu veya akamete uğradığı zaman ülkemizin başına bela edilmek üzere 1979 Çorum ve Maraş’ta, 1993 yılında Sivas ve Başbağlar’da fitili ateşlenen, zaman zamanda provakatif eylemler ile gündemde tutulmaya çalışılan “Alevi-Sünni” ayrışması için her fırsatı ganimete çevirmek isteyen grup veya kişilerin olduğu gerçeğidir.

Suyun uyuduğu fakat düşmanın uyumadığını, ülke ve vatandaşlar olarak hiçbir zaman gaflet gibi bir lüksümüz olmadığına Elazığ depreminde bir kez daha şahit olduk.

Taşrada gündemdeki olayların yansımalarını kendince yazmaya ve yorumlamaya çalışan bir yazarın gördüğü bu olayları mutlaka devlette görüyor, yakından izliyor ve önlemlerini de alıyordur.

Çünkü bu konu “Sosyal Teröristler” tarafından bilinçli bir şekilde gündeme taşınıyor, yalan yanlış belge ve haberler ile altı doldurularak kamuoyuna servis ediliyor.

Kendilerinden başka inanmaya dünden razı üç beş çapulcunun haricinde bu ayrışmanın halk arasında hiç bir karşılığı olmamasına, Alevi’si-Sünni’si birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde yaşıyor olmasına rağmen bu konun sorun haline gelmeden gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Bu topraklarda Alevi’si-Sünni’si huzur içinde yaşamış ve yaşayacaktır. Ayni zamanda yaşamak mecburiyetindedir. Çünkü, Batılı Emperyalistler Ortadoğu’nun ateş içindeki ülkelerinde olduğu gibi, kardeşi kardeşe kırdırıp demokrasi getirmek için hazır kıta bekliyor.

Bu konuda bütün siyasiler, ülkeyi yönetenler, muhalefet, halk saygı dilini kullanarak kardeşlik ikliminin kesintiye uğramaması için elinden gelen gayreti göstermelidir.

Kızılay’a yardım yapılmaması için yürütülen kara kampanyaya halk desteği ile yalan ve iftiralara gereken cevabı verdi. HDP’li Ergani Belediyesinin göstermelik yardım kamyonetinin şehre neden sokulmadığını ise sağduyu sahibi herkes gayet iyi anlıyor.

İnadına birlik, inadına kardeşlik….

Yazar: Hasan KAYA

Hasan KAYA1963 yılında Çanakkale-Biga- Karacaali Köyünde doğdu. İlçe Özel İdare ve Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra emekliye ayrılan yazar, siyasi ve güncel konuların taşradaki yansımaları ve etkileri ile ilgili gazete köşe yazıları yazıyor. Ayrıca, Öykü ve Roman çalışmalarına da devam ediyor...

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ