Anadolu Sağlık Merkezi’nin kalitesi 6. kez tescillendi- Güncel Haberler

31.03.2022

0 Yorum

Anadolu Sağlık Merkezi, küresel sağlık hizmetlerinde altın standart olarak kabul edilen JCI (Joint Commission International) tarafından 6.

Anadolu Sağlık Merkezi’nin kalitesi 6. kez tescillendi- Güncel Haberler

Anadolu Sağlık Merkezi, küresel sağlık hizmetlerinde altın standart olarak kabul edilen JCI (Joint Commission International) tarafından 6. kez akredite edildi. Kalite ve hasta güvenliği alanındaki en iyi uygulamaları belirleyen ve ölçen JCI, Anadolu Sağlık Merkezi’ni bu önemli akreditasyona bir kez daha layık gördü. 

 

Anadolu Sağlık Merkezi ,“Sağlığın Merkezi” olma vizyonu ile 2005 yılından bu yana Türkiye’de dünya standartlarında sağlık hizmeti sunuyor. İnsan Odaklı Bakım ve hasta güvenliğini her daim ön planda tutan Anadolu Sağlık Merkezi, JCI akreditasyonunu alarak bu alandaki başarısını bir kez daha kanıtladı.

 

Küresel sağlık hizmetlerinde “altın standart” olarak kabul edilen JCI akreditasyonunu ilk kez 2007 yılında alan Anadolu Sağlık Merkezi, üç yıllık sürelerde gerçekleştirilen yeniden belgelendirme sürecine girerek, yapılan saha ziyareti ve incelemeler sonucunda 6. kez akredite oldu. 

 

JCI; Anadolu Sağlık Merkezi’ni insan odaklı bakım, klinik kalite ve hasta güvenliği gibi konularda bir hafta boyunca alanında tecrübeli uzmanları ile denetledi.

 

JCI Akreditasyonu hastalar için ne ifade ediyor?

Hasta Merkezli Standartlar ve Sağlık Kuruluşu Yönetim Standartları başlıkları altında “Uluslararası Hasta Güvenliği Hedefleri, Hizmete Erişim ve Hizmetin Sürekliliği, Hasta ve Yakınlarının Hakları, Kalite İyileştirme ve Hasta Güvenliği, Tesis Yönetimi ve Güvenliği, Çalışanların Nitelikleri ve Eğitimi” gibi 14 ayrı bölümde yer alan kriterler ile değerlendirilen Anadolu Sağlık Merkezi’nin, bu akreditasyon sayesinde uluslararası düzeyde kalitesi ve güvenilirliği bir kez daha ortaya konmuş oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ