Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ankara Barosu’na Genç İş İnsanlarından Ziyaret- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Ankara Barosu’na Genç İş İnsanlarından Ziyaret- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ankara’nın en köklü sivil toplum kuruluşlarından Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi, Ankara Barosu Başkanı Kemal Koranel’i ziyaret etti. Hukuki iş birlikleri ve yapılabilecek ortak projeler hakkında konuşulan ziyarette, önemli konular gündeme alındı.

 

Başkanvekili Can Çavuşoğlu ve yönetim heyetinin katıldığı görüşmede, Türkiye’deki hukuk eğitimi ile ilgili konuşan Ankara Barosu Başkanı Kemal Koranel “22 bin avukatı bünyesinde barındıran Ankara Barosu olarak, verdiğimiz hukuki mücadeleler ile örnek teşkil etmeye devam ediyoruz. Ankara Barosuna kayıtlı 11 bin 0 – 5 yaş arası avukat ve 3250 stajyer avukat bulunmaktadır. Geldiğimiz noktada, avukat meslektaşlarımızın iş bulma konusunda zorlandığını görüyoruz. Ülke genelinde açılan hukuk fakültelerinin çokluğu ve nitelik olarak verdiği eğitimin seviyesinin düşük olması, bundan sonra yaşayacağımız süreci zorlaştırıyor. Hukuk eğitiminin kalitesini yükselterek Türk hukukunu doğru temsil edebilecek öğrenciler yetişmesi için elimizden geleni yapmalıyız” açıklamasında bulundu. TÜGİAD ile geliştirilebilecek projelerle ilgili de konuşan Koranel “TÜGİAD, bünyesinde barındırdığı iş insanları ve her sektörden temsilciler ile Başkent için oldukça önemli bir değer. Bizler de Ankara Barosu olarak, iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyarız” dedi.

 

Can Çavuşoğlu yaptığı konuşmada “TÜGİAD olarak, ülkemizin böylesine önemli bir kurumu ile iş birliği içinde olmaktan ve projeler geliştirmekten mutluluk duyarız, gerek sosyal sorumluluk gerekse eğitim ve staj konularında birlikte hareket etmek üzere protokol yapmayı gönülden arzularız. Hukukun üstün ve egemen olduğu bir toplum düzeni için bizler de elimizden geleni yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı. Can Çavuşoğlu, ziyaret sonunda Ankara Barosu Başkanı Kemal Koranel’e ev sahipliği için teşekkür etti ve günün anısına plaketini takdim etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ankara Barosu’na Genç İş İnsanlarından Ziyaret- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Nema Problema’nın 5 Şarkılık Albümü Hayal Gemisi Yayınlandı!- Güncel Haberler İşitme kaybının erken tedavi edilmesi okul başarısını olumlu etkiliyor- Güncel Haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erbakan Hocamız manevi kalkınmayı ve istikamet sahibi olmayı siyaset felsefesinin köşe taşı olarak görüyordu- Güncel Haberler Yapı Kredi bomontiada’da yeni karma sergi: “Tutunmak” Tatil döneminde sanal zorbalığa dikkat!- Güncel Haberler Misman Resimleri Tekstil Park Sanat Galerisi’nde- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat