Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Araç parkını genişleten A Takımı karla mücadeleye destek veriyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Araç parkını genişleten A Takımı karla mücadeleye destek veriyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Büyükşehir bünyesinde kurulan A Takımı envanterine son olarak dahil edilen hizmet araçlarıyla kar yağışına karşı mücadeleye destek veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan A Takımı, alanında uzman personeli, tam donanımlı araç, gereç ve iş makineleriyle kırsal bölgeler başta olmak üzere mahallelerin acil ihtiyaçlarını daha hızlı, pratik ve en ekonomik bir şekilde karşılıyor. Hizmetlerini aynı anda daha çok bölgede sürdürebilmek amacıyla araç parkını genişletmeye devam eden A Takımı, son olarak envanterine dahil ettiği 1 ATK, 1 silindir ve 1 kar küreme ve tuzlama aracıyla birlikte araç sayısını 38’ye yükseltti.

 

BÜYÜKŞEHİR ACİL TAMİR TAKIMI-A TAKIMI

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatıyla geçen yıl haziran ayında kurulan “Büyükşehir Acil Tamir TakımıA Takımı” ekibi sayesinde muhtarların, “Muhtar Aktif Sistemi” ve “ALO 153” üzerinden gönderdiği talepler daha hızlı, pratik ve en ekonomik bir şekilde karşılanıyor.

Ekipler, mahallelerde gördükleri eksikleri ve müdahale edilmesi gereken işleri çalışma programına alarak, anında çözüme kavuşturuyor.

 

A TAKIMI, HİZMETLERİYLE GÖZ DOLDURUYOR

Alanında uzman ve tecrübeli 80 kişiden ve tam teşekküllü 38 araç ve iş makinesi ile 6 ekipmandan oluşan A Takımı, kırsal bölgeler başta olmak üzere, ilçelerdeki tüm mahallelerde muhtarlık hizmet binaları, mahalle konakları, cami, şadırvan, çeşme, su deposu, fırın ve mezarlık gibi ortak kullanım alanlarının bakım ve tamir çalışmalarını gerçekleştiriyorEkipler ayrıca, iş makinesi ile tarla yollarının açılması ve düzenlenmesi, küçük parke ve torba asfalt (soğuk yama asfalt) ile yollarda oluşan çukurların kapatılması, su kanallarının açılması, yıpranan yön ve trafik tabelalarının değiştirilmesi başta olmak üzere çok farklı hizmetlerle göz dolduruyor.

 

KARLA MÜCADELEYE DESTEK

Geçen ay 2 ATK ve 2 kar küreme ve tuzlama aracını hizmete alan A Takımı, son olarak aldığı 3 araçla birlikte araç parkını 38’e çıkardı. Yaz mevsiminde kırsalda yol açma ve tarımsal alanlarda hizmet veren 2 traktöre kar küreme bıçağı takıldı. Araçlar, kenti etkisi altına alması beklenen karla mücadeleye kentin belli noktalarında destek veriyor.

 

GENİŞ ARAÇ PARKI

Bünyesindeki, üstyapı imalatı ve iç kısmı elektrikli el aletleri ile birlikte kırıcı, asfalt yamasında kullanılan kompaktör, kaynak makinesi ile acil müdahalelerde kullanılan araç, gereç ve malzemelerinden oluşan özel olarak yapılan tam donanımlı tamir bakım aracı sayısı yeni alınan 1 araçla birlikte 10’a yükseldi.

Kış mevsimine güçlü ekip ve ekipmanlarıyla giren A Takımı, araç parkına 1 kar küreme ve tuzlama aracını daha kattı. Hizmete giren araçlar, geçen hafta yaşanan kar yağışı ve buzlanmada etkin rol oynadı. Kötü hava koşulları dışında araçlar, malzeme sevkiyatında kullanılıyor. A Takımı ekipleri, 80 personel, ATK, greyder, kazıyıcı ve yükleyici, vinç, forklift, kamyon, kamyonet, akaryakıt ikmal, kar küreme ve tuzlama ve hizmet araçlarından oluşan modern iş makinesi ve ekipman desteğiyle ihtiyaç duyulan mahallelere kısa sürede ulaşarak, sorunları daha hızlı bir şekilde çözmeye devam ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Araç parkını genişleten A Takımı karla mücadeleye destek veriyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Trafik Kazası Tazminatı Huobi Research Institute zkEVM’nin Ethereum’a hayat vereceğini öngörüyor- Güncel Haberler Bir Peri Masalı Alp Kimdir? FilmBox Ekran Prömiyerlerinde Yıldız Yağmuru- Güncel Haberler Son Yaz Reytingleri Ne Durumda? 25 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları Ali Öztunç’tan Uyarı: Yönetmelik Var Diye Kanunu Çiğnemesinler- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat