Aromaterapi ve Uçucu Yağlar

18.08.2021

0 Yorum

Aromaterapi, hem duygusal hem de fiziksel olarak sizi iyileştirmeye ve dengelemeye yardımcı olmak için esansiyel yağlar kullanan alternatif bir bütünsel terapi şeklidir. Aromaterapi uçucu yağlarının zihin ve vücut üstünde dinamik bir etkisi vardır. Bu etki, temel içgüdüleriniz, düşünceleriniz ve duygularınız tarafından idare edilen beynin en derin kısımlarına bağlı koku alma hissi ile yaşanır. Fiziksel seviyede, […]

Aromaterapi ve Uçucu Yağlar

Aromaterapi, hem duygusal hem de fiziksel olarak sizi iyileştirmeye ve dengelemeye yardımcı olmak için esansiyel yağlar kullanan alternatif bir bütünsel terapi şeklidir.

Aromaterapi uçucu yağlarının zihin ve vücut üstünde dinamik bir etkisi vardır.

Bu etki, temel içgüdüleriniz, düşünceleriniz ve duygularınız tarafından idare edilen beynin en derin kısımlarına bağlı koku alma hissi ile yaşanır. Fiziksel seviyede, uçucu yağlar, kas ağrıları ve ağrıları hafifletmeye, dolaşımı iyileştirmeye, sinüs tıkanıklığını hafifletmeye ve kuvvetli bir antioksidan görevi görmeye yardımcı olur.

Uçucu Yağ Nedir Nasıl Elde Edilir?

Uçucu yağlar, pek çok farklı türdeki bitkilerden yapılan aromatik kokulu, oksijen ile temas ettiğinde çabuk uçan, hoş tadı olan bir yağ türüdür ve diğer yağlardan bu yönleriyle ayrılırlar. Kendilerine has koku ve tatları ile tohum yaymadan böceklerin temizlenmesine kadar pek çok alanda kullanılır. Uçucu yağların içeriği terpen, fenol, yüksek alkol gibi kimyasallardan oluşmaktadır. Üç şekilde bitkilerden çıkarılır. Bunlar: distilasyon, sıkma ve ekstraksiyon yoludur.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ