Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

‘’Atatürk’ün Adımlarıyla Karşıyaka’’ oyunu ayakta alkışlandı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » ‘’Atatürk’ün Adımlarıyla Karşıyaka’’ oyunu ayakta alkışlandı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İSKEM (İzmir Sanat Kültür Eğitim Merkezi) sanatçılarının hazırladığı ‘’Atatürk’ün Adımlarıyla Karşıyaka’’ Belgesel Müzikli oyunu ayakta alkışlandı.

 

İSKEM ve Karşıyaka Belediyesi tarafından Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Kültür Merkezinde sahnelenen ’Atatürk’ün Adımlarıyla Karşıyaka’’ Belgesel Müzikli oyunda Kurtuluş Savaşı’nda kullanılan dürbün, fotoğraf makinası, kırbaç, şamdan, tablo gibi tarihi eserler kullanıldı. 

 

Ahmet Gürel ve Feruz Bozaslan’ın kaleme aldığı ‘’Atatürk’ün Adımlarıyla Karşıyaka’’ kitabından İSEM Başkanı İsmail Erkan tarafından derlenerek sahnelendi. Oyun Mustafa Kemal’in, 09 Eylül 1922’de İzmir’e gelişi, Yunan kuvvetlerinin şehri terk etmeden önce Kral Konstantinos ve daha sonra İplikçizade Köşkünde Mustafa Kemal’in konaklamasını, Zübeyde Hanımın tedavisi, Latife Hanımla tanışması ve evlenmesini anlatan oyunda 12 kez Karşıyaka’ya gelişi sahnelendi. İSKEM sanatçıları tarafından şarkılar seslendirildi.

 

Tarihi olaylar kronolojik sırayla İplikçizade Köşkü, Uşakizade Konağı, Latife Hanım Köşkü, Kız Muallim Mektebi, Karşıyaka Spor Kulübü, Çankaya Köşkü ve Konak Hükümet Konağında, canlandırmalarla devam eden oyunda, Falay ve Altay ailelerinin yüz yıldan fazladır muhafaza ettiği tarihi eserler kullanıldı.

 

İsmail Erkan’nın derlediği ve koordinatörlüğü yaptığı oyunun yönetmenliğini Ali Soner Günüç üstlenirken, proje koordinatörlüğünü Feruz Bozaslan proje danışmanlığını ise Ahmet Gürel ve Zafer Falay yaptı. İSEM sanatçılarının usta tiyatroculara taş çıkartırcasına oynadıkları oyun, salonu dolduranlar tarafından sık sık ayakta alkışlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

‘’Atatürk’ün Adımlarıyla Karşıyaka’’ oyunu ayakta alkışlandı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Vodafone Yanımda’dan Bahar Kampanyası- Güncel Haberler Mithatpaşa Caddesi’nde trafik akışı değişiyor- Güncel Haberler Ege Balkiz ve Hakan Kılınç’tan yeni hit “Susar”- Güncel Haberler Diz Protezi Ameliyatı CKM’de Özallı Yıllar: Bildiklerinizin Yarısını Unutun Söyleşisi- Güncel Haberler SAITEM, Corendon Airlines ile geleceğe doğru yol aldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat