Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Atıklarla 2,5 Milyon Ağaç Kurtarıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Atıklarla 2,5 Milyon Ağaç Kurtarıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ambalaj atıklarının toplanmasını sağlayarak geri dönüşüme kazandıran Çankaya Belediyesi, 2014 yılından bu yana 288 bin ton atığı toplayarak çevreye ve ekonomiye katkıda bulundu. 

 

Toplanan kağıt atıklarla 2 milyon 454 bin 723 ağaç kurtarıldı. Cam, metal, kağıt ve plastik atıkların toplamından da 1 milyar 112 milyon 18 bin Kwh enerji tasarrufu sağlandı.  

 

Ambalaj atıklarının çöp olmak yerine kaynağından ayrıştırılarak toplanmasını sağlayan Çankaya Belediyesi, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in göreve geldiği tarih olan 2014 yılından itibaren artarak yürütülen çalışmalar kapsamında 288 bin 791 ton ambalaj atığı kaynağında ayrıştırılarak toplanıp geri dönüşüm sistemine kazandırıldı.   

 

Toplanan cam, metal, kağıt ve plastik türü atıkların sera gazı oluşturması ve toprağa karışmasının önüne geçilerek çevreye zarar vermesi engellenirken aynı zamanda hammadde ve enerji tasarrufu da sağlanmış oluyor. Kağıt atıkların toplanarak geri dönüşüme kazandırılması ile 2 milyon 454 bin 723 ağacın kesilmesini önlenirken, plastik atıkların toplanması ile 1 milyon 412 bin 188 varil petrol tasarrufu sağlandı.  

 

Ambalaj atıklarının yanı sıra atık pil, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, atık ilaçlar ve ömrünü tamamlamış lastikler gibi geri dönüşebilir tüm atıkların bırakılabildiği Çankaya Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi de Birlik Mahallesi’nde hizmet veriyor.  

 

Geri dönüşüm konteynerlerini ilçenin birçok noktasına yerleştiren Çankaya Belediyesinin Mobil Atık Getirme Merkezi adresleri ise şöyle: 

 

·           100. Yıl Çankaya Evi: İşçi Blokları Mahallesi 1471. Sokak No:24 Çankaya/Ankara 

·           Anıtpark: Bahçelievler Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi No:32 Çankaya/Ankara 

·           Esat Özgürlük Meydanı: Küçükesat Mahallesi Belligün Caddesi Çankaya/Ankara 

·           Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü: Birlik Mahallesi Kahire Caddesi No:3 Çankaya/Ankara 

·           Koru Mahallesi Muhtarlığı: Koru Mahallesi Ihlamur Caddesi No:73 Çankaya/Ankara 

·           Turan Güneş Bulvarı Üstgeçit: Turan Güneş Bulvarı Nurçin Sayan İlkokulu Önü (Üstgeçit  Ayağı) Çankaya/Ankara 

·           Kızılay: Sakarya Caddesi ile Bayındır-1 Sokak kesişimi Çankaya/Ankara 

·           Yaşamkent: Mehmet Rıfat Börekçi Caddesi No:6/A File Market Önü Çankaya/Ankara 

·           Anıttepe: Anıt Caddesi Magnet Tıp Merkezi Önü Çankaya/Ankara 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Atıklarla 2,5 Milyon Ağaç Kurtarıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Gain’de Haftalık Ekran Rehberi “93 Yazı” İle Bu Hafta Müziğin Sesi Yükseliyor- Güncel Haberler Ayvalık Belediye Tiyatrosu Çocuk ve Gençlik Oyunuyla da “Perde” Diyor- Güncel Haberler Yeneroğlu’ndan Seçim Yasası Teklifi Açıklaması: ‘Deva Partisi’nin önünü kesme çabası beyhude’- Güncel Haberler “Kadın Eli Değsin İhtimaller Değişsin” Projesi Kapsamında Çağla Şıkel ve Prof. Dr. Beyza Özçınar Penti Müşterileriyle Bir araya Geldi!- Güncel Haberler Borusan Cat NFT’leri ve Metaverse’deki Mağazası ile Müşterilerine  Unutulmaz Bir Anı Bırakıyor- Güncel Haberler Daimi İşçilerin Toplu Sözleşmesine İlaveten Ek Protokol İmzalandı – Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat