Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çocuk Oyunu İle Perdelerini Açtı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çocuk Oyunu İle Perdelerini Açtı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Çocuk dostu belediyecilik anlayışı ile kreşler ve destek merkezleri açarak, kültür merkezlerinde etütler ve sanatsal eğitimler vererek çocukların kişisel ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi, yeni sezonda Birgül Yeşiloğlu Güler’in yazdığı Hülya Toprak’ın yönettiği ve müziklerini Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın hazırladığı “Sihirli Anahtar” çocuk oyunu ile sahnelerinin de perdesini açtı.

Sevginin üstesinden gelemeyeceği hiçbir şeyin olmadığı ve sevginin gücüyle açılmayacak kapı olmadığı mesajı verilen “Sihirli Anahtar” oyunu, pandeminin etkisi ile salonlardan uzaklaşan ve ara tatili sanatsal etkinliklerle değerlendiren çocukları bir araya getirdi.

“En kıymetlimiz olan çocuklarımız için kurslarımıza ve kültürel etkinliklere devam edeceğiz”
Gençlik merkezlerindeki çocukların gelişimlerine katkı sunan kültür sanat kurslarla birlikte Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’yla da kültürel etkinlikleri çocuklara ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tiyatronun çocuklarda yaşattığı pozitif değişime vurgu yaparak, “Tiyatro çocuklarda özgüven duygusunu yükseltirken ve empati kurarak öğrenmelerini de sağlıyor. Geleceğin sahibi olan çocuklarımız, bu yaşlardan edindikleri öğretiler ile toplumsal gelişimi daha da ileri taşıyacaklardır. Bizlerde bu düşünceler ile en kıymetlimiz olan çocuklarımız için kurslarımıza ve kültürel etkinliklere devam edeceğiz” dedi.

“Sevginin açamayacağı kapı yoktur. İyilik yayılsın, kötülük gitsin”
Oyunu çok güzel bulduğunu belirten Zehra Özkan, “Sevginin çok iyi bir şey olduğunu öğretti. Oyunda çok fazla sevgi ve iyilik kelimesi geçti, bunlar güzel şeyler. Herkes tiyatroya gitmeli” dedi. Oyunun sevgiyi ve kötü olmamayı öğrettiğini belirten İlayda, “Kötü olanlar arkadaşsız kalıyor. Sevgiyle yaklaşmalı ve sevgi ile oynamalıyız. Kavga ederek oynarsak arkadaşlarımızın canını yakmış oluruz. Herkes tiyatro oyunlarına gelsin” diye konuştu. Tiyatro oyunları takip ettiğini belirten Aleyna Işık, “Sevginin açamayacağı kapı yoktur. İyilik yayılsın, kötülük gitsin” mesajı verdi.

“Özlem Başkana çok teşekkür ederim.”
Oyun öncesinde heyecanını dile getiren Ömer Akif Özcan, “Tiyatro izlemeye geldim çok mutlu ve heyecanlıyım. Özlem Başkana çok teşekkür ederim. Her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu. Pandemi nedeniyle uzun zamandır oyun izleyemediğini belirten Melis, “Tiyatroya gitmeyeli acayip derecede çok oldu. Çok özledim. Şimdi güzel bir oyun beni bekliyor, çok mutluyum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çocuk Oyunu İle Perdelerini Açtı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

STK’lardan Başkan Savran’a Ziyaret- Güncel Haberler 20 Mayıs 2022 Cuma reyting sonuçları açıklandı! Romantik İlişkilerinizde Daha Mutlu Olabilmek İçin 10 Altın Kural- Güncel Haberler İzmir’de sanat hak ettiği değeri bulacak- Güncel Haberler Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – Güncel Haberler Uzmanından yaşlanma karşıtı bakım önerileri- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat