Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Aydın Orak “Sabırsızlık Zamanı”nı anlattı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Aydın Orak “Sabırsızlık Zamanı”nı anlattı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Aydın Orak “Sabırsızlık Zamanı”nı anlattı- Güncel Haberler

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Bir yönetmen bir söyleşi” buluşmasına “Sabırsızlık Zamanı” isimli filmiyle, yönetmen Aydın Orak katıldı. Gösterimin ardından sinemaseverlerle buluşan Orak, filmde iki küçük çocuğun özlemine ışık tutan bir yapım ortaya koyduklarını belirtti.

 

            Nilüfer Belediyesi, düzenlediği etkinliklerle sinema tutkunlarını değerli film ve yönetmenlerle buluşturmaya devam ediyor. Konak Kültürevi’nde düzenlenen ve her ay farklı bir film ile yönetmenini ağırlayan ‘Bir yönetmen bir söyleşi’ etkinliğine bu kez “Sabırsızlık Zamanı” filminin yönetmeni Aydın Orak katıldı. Oyuncu Feride Çetin ve filmin kurgucusu Murat Hasarı’nın da yer aldığı etkinlikte sinemaseverler ilk olarak filmi izledi.

            Dünya prömiyeri Varşova Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşen “Sabırsızlık Zamanı”, Diyarbakır’ın yakıcı yaz sıcağı altında yoksul bir kenar mahallede yaşayan iki kardeşin, mahallelerinin hemen yanındaki lüks sitenin duvarını aşıp havuzuna girme mücadelesini konu ediyor. Okulda karşılarına çıkan havuz problemleriyle başı dertte olan ve havuzu gerçek yaşamlarında da bir takıntı haline getiren iki kardeşin bu konudaki çabaları filmde çarpıcı bir şekilde anlatılıyor.

 

            Başrollerini Pelin Batu, Mirza Zarg ile Mirhat Zarg’ın paylaştığı film ilgiyle izlendi. Bir buçuk saat süren gösterimin ardından yönetmen Aydın Orak, oyuncu Feride Çetin ve kurgucu Murat Hasarı, sinemaseverlerle filme ilişkin söyleşi gerçekleştirdi.

 

            Filme çok emek verdiklerini ve olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden yönetmen Aydın Orak, “Film boyunca genel akış farklı gelişiyor ama sonu biraz trajik bitiyor. Finalde izleyicinin yorum katmasını istedim. Mirhat ve Mirza’yı daha önce farklı bir projede kısa süre oynatmıştık, çok başarılı çocuklar. Filmde oyuncuları serbest bıraktığım için doğal ve rahat oynadılar. Bu da filmi doğaçlama yapılmış gibi gösterince izleyiciye daha samimi geldi. O coğrafyada yaşayan her yaştan insanın farklı özlemleri, hayalleri, hedefleri var. Bu film de iki küçük çocuğun özlemine ışık tutan bir yapım oldu” şeklinde konuştu.  

 

            Senaryonun kendisini çok etkilediğini ifade eden oyuncu Feride Çetin de “Bu film, gerçek hayatlara dokunan senaryoya sahip. Çocuk oyuncularımız çok yetenekliydi. Biz de onlara destek olduk ve güzel, gerçekçi bir yapım ortaya çıktı. Bu kadar gerçek bir filmi çekmek bizim için de büyük deneyim oldu” dedi.   

 

            Filmin kurgucusu Murat Hasarı da yapım aşamasında gözlemlerini aktardı. Ekibin filme çok emek verdiğini ifade eden Hasarı, “Yönetmenimiz bu filmde çok kararlı davrandı. Oyuncular da benimseyerek oynadılar ve verilen emeğe gerçekten değdi. Çok fazla malzeme vardı ama kurgusu beni zorlamadı” sözleriyle yapım aşamasında yaşadıklarını anlattı.

 

            Söyleşi sonrasında Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nejla Aslan, Aydın Orak, Feride Çetin ve Murat Hasarı’ya katılımları için teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Aydın Orak “Sabırsızlık Zamanı”nı anlattı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Büyükşehir, “Baca yangınlarına dikkat”- Güncel Haberler Tuz Gölü’nde Roketler Gökyüzüne Ateşlendi!- Güncel Haberler DEÜ’de Diş Tedavisinde Başarıyı Yüzde 100’e Yaklaştıran Uygulama- Güncel Haberler İBB Şehir Tiyatroları’nın yeni çocuk oyunu “Herkes Sihirbaz Olacak”- Güncel Haberler Pirelli’nin yaz ve dört mevsim kampanyası ile lastikler yenileniyor- Güncel Haberler Başkan Savran, Güzelyurt ve 2000 Evler Mahallesinde- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat