Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’den Ara Tatilde Öğrencilere Etkinlik Daveti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’den Ara Tatilde Öğrencilere Etkinlik Daveti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’den Ara Tatilde Öğrencilere Etkinlik Daveti- Güncel Haberler

Ayvalık Belediyesi’nin tarafından yenilenen Zeytin ve Zeytinyağı Galerisi ara tatilde tüm öğrencilerin ve ailelerin ziyaretine açık.

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; “Ayvalık’ın kalbindeki bu eşsiz yerde tüm öğrencilerimizi zeytin ve zeytinyağının geçmişten bugüne tüm serüvenine tanık olmaya davet ediyorum, bu kültürel geziden sonra, Feyza Hepçilingirler kütüphanemizde bulunan birbirinden değerli kitapları inceleyebilir, okuyabilirler hatta ödevlerini burada yapabilirler” dedi.

 

Ayvalık’ın en önemli ekonomik değerlerinden zeytin ve zeytinyağı üretiminin tarihten günümüze yansımalarını sağlayan Ayvalık Belediyesi Zeytin ve Zeytinyağı Galeri’si belediye ekiplerince tepeden tırnağa yenilenerek, yeniden ziyarete açıldı. Açılış kurdelesi 17. Uluslararası Ayvalık Zeytin Hasat Festivali’nin başlangıcında kesilen müze, yenilenerek açıldığı günden bugüne ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

 

Galeride, Ayvalık’ta yüzyıllardır yapılan zeytin tarımının tarihçesinde kullanılan pek çok materyal mevcut. Dünyaca ünlü Ayvalık Zeytinyağı’nın geçmişe yolculuğunda; yüzlerce yıl önce kullanılan eski fabrikalara ait zeytin sıkım üniteleri, zeytin toplama gereçleri, zeytinyağı güğümleri, kısaca zeytin ve zeytinyağının geçmişiyle ilgili neredeyse tüm alet ve edevatları ziyaretçiler yakından inceleme şansı buluyor. Galeri içerisinde bulunan Feyza Hepçilingirler Kütüphanesi’nde de birbirinden değerli özenle seçilmiş kitaplar mevcut. Galeri önünde yer alan yeşil alan da Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından peyzajı ve düzenlemesi yapılarak güzel havalarda çimlerin üzerinde kitap keyfi sunuyor. Zeytin ve Zeytinyağı Galeri’si içerisinde yer alan satış mağazasında ziyaretçilere belediye zeytinliklerinden toplanarak sıkılan zeytinyağlarını, kooperatif mutfağında üretici kadınlarca üretilen yöresel lezzetleri ve mahalleevlerinde üretilen sabunlardan, hasırlara birbirinden değerli ürünleri vatandaşlarla buluşturuyor.

Bir haftalık ara tatile giren öğrencileri, müzeyi gezip, ardından kütüphanede derslerini çalışmaya davet eden Başkan Mesut “Kentimizdeki ara tatile giren ilkokullardan, liselere tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi de zeytin galerimize davet ediyorum. Gelin zeytin ve zeytinyağı kültürümüzü burada gelecek kuşaklara anlatalım, aktaralım. Ayrıca öğrencilerimiz zeytin galerisi gezisinden sonra, Feyza Hepçilingirler Kütüphanesi’nde bulunan birbirinden değerli kitapları inceleyebilir, okuyabilir, hatta derslerine burada çalışıp, kaynak olarak da yararlanabilirler. Ayvalık’ın kalbindeki bu eşsiz yerin yenilenip, tekrar bize kucak açmasının mutluluğunu gelin hep birlikte yaşayalım” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’den Ara Tatilde Öğrencilere Etkinlik Daveti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Obeziteyi değiştiren şehirler oluşturulmalı”- Güncel Haberler ‘Değer Yaratan Liderler’den İlham Veren Satırlar- Güncel Haberler İş Bankası Müzesi’ndeki Sergiden Kitaba “İstiklal Madalyası”nın Hikâyesi- Güncel Haberler Tek tıkla oyuna gelmeyin- Güncel Haberler Cazın ve stand-up’ın merkezi Zorlu PSM’nin sevilen mekanı touché Haziran ayında sezonu kapatıyor- Güncel Haberler Mobil Yaşam, 2 kat çekim noktası ile Türk Telekom’da- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat