Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ayvalık Yaza Merhaba Satranç Turnuvası Sonuçlandı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Ayvalık Yaza Merhaba Satranç Turnuvası Sonuçlandı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in açılış hamlesini yaptığı "Ayvalık Yaza Merhaba" Santranç Turnuvası İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 

Başkan Ergin; "Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen öğrencilerimize ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz. Satrancın toplumda yaygınlaştırılmasını, zamanı öldürmek değil zamanı kendi gelişimi için değerlendirmeye yarayacak bu oyunun yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Satranç ile biz kendimize, hayatımıza önemli değerler kattığımızı bilerek bu oyunu oynamamız ve bunu da yaygınlaştırmamız gerektiğine inanıyorum" dedi.

 

Ayvalık Satranç Spor Kulübü ile TSF Ayvalık İlçe Temsilciliği tarafından organize edilen “Yaza Merhaba Satranç Turnuvası” sona erdi. Ayvalık Belediyesi ve Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’nün katkı verdiği turnuva 18- 19 Haziran 2022 tarihlerinde Ayvalık Belediyesi İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde yapıldı. 

88 lisanslı sporcunun katıldığı turnuva 8 Yaş altı, 12 Yaş Altı, 14 Yaş Altı ve Açık olmak üzere dört ayrı kategoride gerçekleştirildi. İsviçre sistemiyle oynanan turnuvayı, Başhakem Acar Aktosun, İl Hakemi Feyzullah Akkent, İl Hakemi Nahil Filiz, İl Hakemi Ahmet Aksal ve Aday Hakem Âdem Seçkin Doğan’dan oluşan hakem heyeti yönetti. Ayvalık Yaza Merhaba Satranç Turnuvasının açılış hamlesini Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin gerçekleştirdi.

Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde, dereceye giren sporcuların kupa ve madalyaları kulüp yönetimi tarafından verildi. Her kategoride ilk üçe giren sporculara ve en iyi kadın sporcuya kupa, ilk beşe giren sporculara ve en iyi kadın sporcuya madalya verildi.

 

Bu turnuvada özel olarak ayrıca; her kategorinin birincilerine Ayvalık’ta Satranç sporunun oluşmasını sağlayan ve Ayvalık Satranç Spor Kulubü kurucusu Ahmet Hamdi Dinler adına özel ödüller dağıtıldı. Açık kategori ve 14 yaş altı birincilerine bluetooth hoparlör, 10 yaş altı ve 8 yaş altı birincilerine bluetooth kulaklık verildi.

Ayvalık Satranç Kulübü olarak turnuvaları gelenekselleştirdiklerini, Balıkesir merkez ve komşu ilçelerin yanı sıra İzmir, Manisa, Çanakkale ve Muğla illerinden katılım sağlanmasına mutlu olduklarını belirten kulüp başkanı Nahil Filiz derece yapan sporcuları kutlayarak, katılan tüm sporculara, velilere ve antrenör öğretmenlere; Ayvalık Belediye başkanı Mesut Ergin’e ve çalışanlarına; Turnuva direktörü Özcan Özsoy’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ayvalık Yaza Merhaba Satranç Turnuvası Sonuçlandı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Sosyal Medya’da Olumsuz Çıkan Haberlerle İlgili Açıklamada Bulundu- Güncel Haberler Tohum Otizm Vakfı’ndan 2 Nisan’da “Otizme Mavi Işık Yak” Çağrısı! n11’de ZUBİZU Üyelerine Özel Sürprizler Var Babacan, Rusya Anısını Anlattı ’Moskova’ya heyet gönderdik, ekonomik krizi düzelttiler’- Güncel Haberler Belediye Ekiplerinden Gece Eksi 13 Derecede Kar Temizliği- Güncel Haberler Sincanlı Hanımlar Mandala İle Stres Atıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat