Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ayvalık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Ayvalık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Ayvalık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu- Güncel Haberler

Ayvalık’ta Cumhuriyetin 99. yıl dönümünde Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenledi.

 

Ayvalık Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi ev sahipliğinde Kırlangıç Kültür ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen resepsiyona katılım oldukça yüksekti. Geceye Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri Orkestrası birbirinden güzel eserleri eşlik ettiler. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılardan, coşkulu marşlara tüm parçalarıyla tam not alan Zeytin Çekirdekleri’ne katılımcılar da hep bir ağızdan eşlik etti ve coşkuyu yükseğe taşıdı.

 

Resepsiyonun sonunda böylesi değerli bir geceye ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluğunu ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in “Bir çift mavi gözün ışığında, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, onun ilkelerine sahip çıkacağımıza ve emaneti Cumhuriyet’i sonsuza kadar koruyacağımıza söz veriyoruz” dedi..

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin resepsiyonda yaptığı konuşmasında “Cumhuriyetimizin 99. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, Cumhuriyetimizin bugünlere taşınmasında alın teri döken ve emek veren tüm kadroları rahmet ve saygıyla anıyorum. Aziz şehitlerimize ve şanlı gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Büyük kurtarıcı bundan 99 yıl önce “Yarın Cumhuriyeti Kuruyoruz” dediği dava arkadaşları ile birlikte çıktığı yolda pek çok önemli olaylar yaşandı. Onun bize emanet ettiği cumhuriyeti koruma ve kollama görevini hakkıyla yerine getirebildik mi… Ne yazık ki bu soruya kesin bir dille evet diyemiyoruz. Bize düşen hiç olmazsa bu günden sonra Cumhuriyete sahip çıkmak olmalı. 99. Yılını kutladığımız Cumhuriyet, biricik varlık nedenimizdir. Onun temel değerleri başta 1924 sonrasında çağdaş haliyle 1961 anayasasında vücut bulmuştur. İzleyen günlerde Cumhuriyetin pek çok çağdaş ilkesi aşındırılmış, kazanımları unutturulmak istenmiş olsa da bizim gelecekte çağdaş bir ülke olarak dünya devletleri arasında onurlu yerimizi almamız ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda yürümekle mümkündür. 99’uncu yılında bunu asla unutmayalım. Asla… Cumhuriyeti bizlere armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Onun bize emanet ettiği Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacağımıza, onun ilkelerine sadık kalacağımıza ve sahip çıkacağımıza buradan bir kez daha söz veriyoruz. Yaşasın laik, demokratik, insan haklarına ve hukuka saygılı Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ayvalık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

myViewBoard Classroom yenilendi İnegöl Belediyesi  Zabıta Ekipleri 7/24 Sahada: Fırsatçılığa Göz Açtırılmıyor- Güncel Haberler Antikkapı AŞ’de en düşük maaş 5250 TL- Güncel Haberler Bahçıvanlık Eğitimi Çankaya Evlerinde Başlıyor- Güncel Haberler Bige Önal Dijital Dizi İstiyor Bel fıtığı zamanında tedavi edilmezse kalıcı olabilir- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat