Babam Çok Değişti!

04.01.2021

1 Yorum

Süreç Film’in Kanal D’de beklenti yaratan dizisi İyi Aile Babası’nda büyük bir değişiklik yapıldı. Hatta bir değil birden fazla şey değişti. Önce 5. bölüm itibariyle dizinin senaristi değişti. Dizi artık usta isim Birol Güven’in ellerinde. Birol Güven’in sektördeki tecrübesini ve sit-com başarısını düşünürsek iyi yönde bir gidişat olduğunu söyleyebiliriz. İyi Aile Babası beklenen tepkiyi ve […]

Babam Çok Değişti!

Süreç Film’in Kanal D’de beklenti yaratan dizisi İyi Aile Babası’nda büyük bir değişiklik yapıldı. Hatta bir değil birden fazla şey değişti. Önce 5. bölüm itibariyle dizinin senaristi değişti. Dizi artık usta isim Birol Güven’in ellerinde. Birol Güven’in sektördeki tecrübesini ve sit-com başarısını düşünürsek iyi yönde bir gidişat olduğunu söyleyebiliriz.

İyi Aile Babası beklenen tepkiyi ve reytingi alamadı. Dolayısıyla Birol Güven bir enkaz devraldı diyebiliriz. Bana göre dizideki önemli eksik tetikleyici unsur olmamasıydı. Bir aile babası kendini yetersiz hissetmeye başlayıp bir de üstüne rüyalar görünce olanlar oldu. Yola çıkış noktası iyi ama ne yazık ki devamı gelmedi. Sit-com dizilerde dizinin ilk bölümünde mutlaka karakterlerin önemli bir değişiklik yaşaması yani bir kırılma olması gerekir. İyi Aile Babası’nın en büyük eksiği buydu. İnsanda izlerken “Eeee! Yani.” etkisi oluşturuyordu. Hep bir beklenti vardı. Bu demek istediğimi Jet Sosyete ve Gülse Birsel örneğiyle açıklayabiliriz. Jet Sosyete’de Yaşar şirkette ani bir pozisyon değişikliği yaşayınca yaşadığı şartlar değişiyor ve olumlu yönde gelişmeler oluyordu. Gülse Birsel bu kırılma noktaları konusunda oldukça başarılı. Aynı şey sanırım İyi Aile Babası’ında da oldu. Belki evin babası ya da annesinin bir değişiklik yaşaması beklendi.

Yeni ismiyle Babam Çok Değişti’de tanıdık bir koku aldık. Diziye Naz Elmas gizemli bir şekilde dahil oldu. Büyük olay yaratacak gibi. Birol Güven Çocuklar Duymasın’da da hareketlilik için Tutku karakterini dahil etmişti. Sanırım yine aynı mantı kullanılacak. Ters köşeler ve mantık işlerse karakter iyi çalışabilir. Aksi taktirde zaten düşmüş olan bir diziyi ayağa kaldırmak için klişe kullanmak ne kadar doğru bilemedim. Bir farklılık olduğu tanıtımdan oldukça belli. Hareket gelmiş ve bir şeyler olacak mesajı verilmeye çalışılmış. Oyuncu kadrosu bu kadar iyi olan bir dizinin güme gitmesini istemem şahsen. Umarım Birol Güven’in güzel planları vardır. Sadece danışmanlık bile yapsa senaryoya büyük katkısı olur.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Polyesterci Ali
10 Ocak 2021 - 17:14

Evet şu dönemde ihtiyacımız var gülmeye. Evet iyi oldu bu dizi

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ