Türksat Çanak Anten Nasıl Kurulur?

Sıradaki içerik:

Türksat Çanak Anten Nasıl Kurulur?

e
sv

Babam Çok Değişti!

04 Ocak 2021 18:47
Yeni ismiyle Babam Çok Değişti'de tanıdık bir koku aldık. Diziye Naz Elmas gizemli bir şekilde dahil oldu. Büyük olay yaratacak gibi. Birol Güven Çocuklar Duymasın'da da hareketlilik için Tutku karakterini dahil etmişti.
babam-cok-degisti

Süreç Film’in Kanal D’de beklenti yaratan dizisi İyi Aile Babası’nda büyük bir değişiklik yapıldı. Hatta bir değil birden fazla şey değişti. Önce 5. bölüm itibariyle dizinin senaristi değişti. Dizi artık usta isim Birol Güven’in ellerinde. Birol Güven’in sektördeki tecrübesini ve sit-com başarısını düşünürsek iyi yönde bir gidişat olduğunu söyleyebiliriz.

İyi Aile Babası beklenen tepkiyi ve reytingi alamadı. Dolayısıyla Birol Güven bir enkaz devraldı diyebiliriz. Bana göre dizideki önemli eksik tetikleyici unsur olmamasıydı. Bir aile babası kendini yetersiz hissetmeye başlayıp bir de üstüne rüyalar görünce olanlar oldu. Yola çıkış noktası iyi ama ne yazık ki devamı gelmedi. Sit-com dizilerde dizinin ilk bölümünde mutlaka karakterlerin önemli bir değişiklik yaşaması yani bir kırılma olması gerekir. İyi Aile Babası’nın en büyük eksiği buydu. İnsanda izlerken “Eeee! Yani.” etkisi oluşturuyordu. Hep bir beklenti vardı. Bu demek istediğimi Jet Sosyete ve Gülse Birsel örneğiyle açıklayabiliriz. Jet Sosyete’de Yaşar şirkette ani bir pozisyon değişikliği yaşayınca yaşadığı şartlar değişiyor ve olumlu yönde gelişmeler oluyordu. Gülse Birsel bu kırılma noktaları konusunda oldukça başarılı. Aynı şey sanırım İyi Aile Babası’ında da oldu. Belki evin babası ya da annesinin bir değişiklik yaşaması beklendi.

Yeni ismiyle Babam Çok Değişti’de tanıdık bir koku aldık. Diziye Naz Elmas gizemli bir şekilde dahil oldu. Büyük olay yaratacak gibi. Birol Güven Çocuklar Duymasın’da da hareketlilik için Tutku karakterini dahil etmişti. Sanırım yine aynı mantı kullanılacak. Ters köşeler ve mantık işlerse karakter iyi çalışabilir. Aksi taktirde zaten düşmüş olan bir diziyi ayağa kaldırmak için klişe kullanmak ne kadar doğru bilemedim. Bir farklılık olduğu tanıtımdan oldukça belli. Hareket gelmiş ve bir şeyler olacak mesajı verilmeye çalışılmış. Oyuncu kadrosu bu kadar iyi olan bir dizinin güme gitmesini istemem şahsen. Umarım Birol Güven’in güzel planları vardır. Sadece danışmanlık bile yapsa senaryoya büyük katkısı olur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
  • Polyesterci Ali 2 sene önce
  • Evet şu dönemde ihtiyacımız var gülmeye. Evet iyi oldu bu dizi