Babil 2. Bölüm Analizi!

25.01.2020

0 Yorum

Babil son bölümde 5.71 reytingle totalde 7. oldu. 5 bandını aştığını düşünürsek şimdilik bir reyting sıkıntısı yok. Babil 3. bölüm fragman  da yayınlandı. İlay İrfan’a destek olmak için yalvarıyor. İlay’ın yine gözleri dolu dolu. Paranın Süleyman’ın olduğunu anlayan İrfan bakalım ne yapacak? Peki Babil dizisi hangi gün? Babil her Cuma saat 20.00’de Star’da

Babil 2. Bölüm Analizi!

Babil 2. bölüm de  hem İlay için hem de Eda için yüzleşme vaktiydi.

YÜZLEŞMELER

Eda ablasına Deniz’in İrfan Saygun‘dan olmadığını söyleyince çok büyük bir tepkiyle karşılaştı. Belli ki ailesi de Eda’dan böyle bir yalan beklemiyordu. En sonunda Eda resti çekti ve ablasının evinden ayrıldı. Tabi bunu yaparken ablasının geçmişini de onun yüzüne vurmayı ihmal etmedi.

Bu Eda ve ablasının ilişkisi için önemli bir dönüm noktası ve tartışmaydı. İlay ise bu hafta Kudret Hanım ile yani Süleyman’ın(Mesut Akusta) nikahlı karısıyla ( Veda Yurtsever İpek)  yüzleşmek zorunda kaldı. Kudret İlay’ın gitmesini istedi. Üstelik otel ve para teklif ederek. İlay sert çıkınca onu sevdikleriyle tehdit etti. Bu duruma bakınca Kudret’in kimin karısı olduğu çok belli oluyor. Bu gücü Süleyman’dan olan çocuklarından ve parasından aldığı kesin.

PONZİ YÖNTEMİ-SAADET ZİNCİRİ

Babil 2. bölüm ! Çocuğundan dolayı iyice köşeye sıkışan İrfan Saygun saygın bir akademisyenken hiçte istemediği şeyler planlamak zorunda kaldı. Çocuğuna para bulmak zorundayken bir de Süleyman’a yakalandı. Tam 20.000.000 lira isteyen Süleyman’ın gözünü doyurmak biraz zor olacak. Evine Süleyman’ın adamlarının girdiğini ve karısıyla çocuğunun tehlikede olduğunu öğrenen İrfan Egemen’in de yardımıyla bir plan yaptı. Borcu olan bir şirketin içine girip Babil Madencilik adıyla insanlardan 1 hafta içinde para toplayacaklar. Bunu yaparken şirketin borcunu, içinde bulunduğu durumu yatırımcılardan saklayacaklar. Nereden baksan illegal bir işe girişmek zorunda kaldılar. Tek çare bu. Egemen bile korktu sefer.  Resmen saadet zinciri ile insanların parasını alacaklar. Sunum yaparken oldukça telaşlanıp panik yapan İrfan’a Ayşe yardım etti. Ayşe bu bölümde yine geri planda kalmış gibi geldi bana. Sanırım her şeye burnunu sokan, kurcalayan hatta belki üstüne vazife olmayan işlere karışan bir kadını canlandırıyor bu sefer Aslı Enver. babil reytingleri

Bu yazıda neler var?

İlay Desteği

İlay karakteri bu hafta tam da kendisinden beklendiği gibi hareket etti. Çukura düşen ve ölmek üzere olan Egemen ve İrfan’ı Süleyman’ı ihbar ederek kurtardı. Tabi aynı zamanda delirdi. Egemen’in peşinde koşup onun paçasını kurtarmaktan yorgun düşen İlay en sonunda Egemen’e bile isyan etti. İlay Egemen’in İrfan’ın başını belaya sokmasından korkuyor. Haklı da. Aynı zamanda sunumda İrfan izleyenlerden destek isteyince ona tek yardım edecek olan İlay oldu. Her şeye rağmen. Kudret’ten aldığı parayı İrfan’a bile verebilir diye düşünüyorum. Bu desteği gören Süleyman İlay’a ne tepki verecek bakacağız. Anlaşılan daha çok ortalığı toplayacak İlay. En çok ta Egemen yüzünden. Birce AKALAY’a hayran olmamak elde değil. İlay ona çok yakıştı.

BABİL SON BÖLÜM FRAGMANI İZLE

babil yeni bölüm

İrfan Saygun Atakları

İrfan bu bölümde biraz daha cesurdu. Hatta bu cesurluğu Ayşe ve Egemen’in bile dikkatini çekti. Önce Süleyman’ın oğlunun işlediği cinayetin görüntülerine tehlikeli yollarla ulaştı. Bunu yaparken farklı kılıklara büründü. Bunu gören Ayşe İrfan’ı sorgulamaya başladı. Kötü bir yalancılıkla suçlanan İrfan Ayşe’yi susturarak Süleyman’a yakalanmadan görüntüleri almayı başardı. Bir de görevliyi bayılttı. Sonrasında da saadet zincirini kullanarak bir plan yaptı. Babil Madencilik’i kurdu. İnsanları ikna etmeye çalıştı. Ayşe güven konusunda tavsiyeler verse de sunumda zaman zaman işler ters gitti. Bu sunumdan sonra Ayşe ve İrfan arasındaki iletişim artacaktır.

BABİL 2.BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

babil son bölüm

Babil Reytingleri! Babil  Yeni Bölüm Fragmanı

Babil son bölümde 5.71 reytingle totalde 7. oldu. 5 bandını aştığını düşünürsek şimdilik bir reyting sıkıntısı yok. Babil 3. bölüm fragman  da yayınlandı. İlay İrfan’a destek olmak için yalvarıyor. İlay’ın yine gözleri dolu dolu. Paranın Süleyman’ın olduğunu anlayan İrfan bakalım ne yapacak? Peki Babil dizisi hangi gün? Babil her Cuma saat 20.00’de Star’da.

 

Babil 1. bölüm analizi başlıklı diğer yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ