20 Haziran Pazartesi Reytingler

Sıradaki içerik:

20 Haziran Pazartesi Reytingler

e
sv

BALKAN NİNNİSİ BAŞLIYOR!

21 Haziran 2022 18:56
Trt1'in yeni iddialı dizisi Balkan Ninnisi başlıyor. Yönetmen koltuğunda Doğan Ümit Karaca'nın oturduğu, Uğur Uzunok'un yazdığı dizide oldukça başarılı ve usta isimler oynuyor.

Merih Öztürk ve Emre Bey’in başrollerinde olduğu dizide aynı zamanda Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Hakan Boyav, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Suzan Akbelge gibi usta isimler de var.

Makedonya’nın Üsküp kentinde çekilen dizi konusuyla birlikte doğal güzelliğiyle de dikkat çekecek. Dizi Makedon bir ailenin kızı olan Jovanke ile Türk bir ailenin oğlu olan Ertan’ın imkansız aşkını ele alıyor. Ertan kendi radyosunu kurmaya çalışan bir gençtir. Geleneklerine bağlı bir ailenin oğluyken haliyle tamamen bir Makedon düşmanı olarak yetiştirilir. Jovanke ise sinema ve tiyatro aşığı güzeller güzeli Makedon asıllı bir kızdır. O da baskıcı annesi ve antika düşkünü olan babasıyla büyür. Doğal olarak o da Türk ailelere karşı önyargılıdır. Taşköprü’nün birleştirdiği bu aşkı Vardar Nehri ayıracaktır. Ertan ve Jovanke birbirlerine çok aşık olmalarına rağmen başka kişilerle, kendi kültürlerinden olan kişilerle evlendirilmeye çalışılırlar. Ailelerine ve kültür farklılıklarına rağmen aşkları için savaşacak olan bu aşıklar duygu dolu hikayeleriyle izlenmeye değer bulunulacaklar.

Köfteci Süleyman kardeşi Neriman’la birlikte köfteci dükkanını işletmeye ve hayat mücadelesini vermeye çalışır. Tanıtımda gördüğümüz kadarıyla köprünün karşı tarafına hiç geçmemiş olan Süleyman’ın hikayesi merak edilecek. Bir gönül hikayesi olduğu tahmin ediliyor. Baskıcı eşine rağmen yuvasını korumaya çalışan Daniel’se çok şaşırtacak bir isim tarafından hayat buluyor. Hakan Boyav. En son Teşkilat dizisinde Tövbekar olarak izlediğimiz oyuncuyu çok uzun süre sonra ilk defa komedi bir işte izleyeceğiz. Elveda Rumeli ve Yabancı Damat hissi veren Balkan Ninnisi Erdal Özyağcılar hamlesiyle çok başarılı bir giriş yapacağa benziyor. Yabancı Damat’ta geleneksel bir baklava ustasına (Kahraman) , Elveda Rumeli’de de Balkan asıllı bir sütçüye (Sütçü Ramiz) hayat veren Erdal Özyağcılar bu dizide de çok sevilecektir. Hikaye, yapı ve oyuncu kadrosu olarak Yabancı Damat ve Elveda Rumeli’yi hissettiren diziye başarılar dileriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.