BALKAN NİNNİSİ BAŞLIYOR!

21.06.2022

207 Kişi Okumuş

0 Yorum

BALKAN NİNNİSİ BAŞLIYOR!

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun

Merih Öztürk ve Emre Bey’in başrollerinde olduğu dizide aynı zamanda Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Hakan Boyav, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Suzan Akbelge gibi usta isimler de var.

Makedonya’nın Üsküp kentinde çekilen dizi konusuyla birlikte doğal güzelliğiyle de dikkat çekecek. Dizi Makedon bir ailenin kızı olan Jovanke ile Türk bir ailenin oğlu olan Ertan’ın imkansız aşkını ele alıyor. Ertan kendi radyosunu kurmaya çalışan bir gençtir. Geleneklerine bağlı bir ailenin oğluyken haliyle tamamen bir Makedon düşmanı olarak yetiştirilir. Jovanke ise sinema ve tiyatro aşığı güzeller güzeli Makedon asıllı bir kızdır. O da baskıcı annesi ve antika düşkünü olan babasıyla büyür. Doğal olarak o da Türk ailelere karşı önyargılıdır. Taşköprü’nün birleştirdiği bu aşkı Vardar Nehri ayıracaktır. Ertan ve Jovanke birbirlerine çok aşık olmalarına rağmen başka kişilerle, kendi kültürlerinden olan kişilerle evlendirilmeye çalışılırlar. Ailelerine ve kültür farklılıklarına rağmen aşkları için savaşacak olan bu aşıklar duygu dolu hikayeleriyle izlenmeye değer bulunulacaklar.

Köfteci Süleyman kardeşi Neriman’la birlikte köfteci dükkanını işletmeye ve hayat mücadelesini vermeye çalışır. Tanıtımda gördüğümüz kadarıyla köprünün karşı tarafına hiç geçmemiş olan Süleyman’ın hikayesi merak edilecek. Bir gönül hikayesi olduğu tahmin ediliyor. Baskıcı eşine rağmen yuvasını korumaya çalışan Daniel’se çok şaşırtacak bir isim tarafından hayat buluyor. Hakan Boyav. En son Teşkilat dizisinde Tövbekar olarak izlediğimiz oyuncuyu çok uzun süre sonra ilk defa komedi bir işte izleyeceğiz. Elveda Rumeli ve Yabancı Damat hissi veren Balkan Ninnisi Erdal Özyağcılar hamlesiyle çok başarılı bir giriş yapacağa benziyor. Yabancı Damat’ta geleneksel bir baklava ustasına (Kahraman) , Elveda Rumeli’de de Balkan asıllı bir sütçüye (Sütçü Ramiz) hayat veren Erdal Özyağcılar bu dizide de çok sevilecektir. Hikaye, yapı ve oyuncu kadrosu olarak Yabancı Damat ve Elveda Rumeli’yi hissettiren diziye başarılar dileriz.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ

[php][/php]