Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Böcek, Kılıçdaroğlu’nu Düğmeli Ev’de ağırladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Böcek, Kılıçdaroğlu’nu Düğmeli Ev’de ağırladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kılıçdaroğlu “Düğmeli Ev’leri devam ettirmemiz gerek”

 

“Medeniyetler Bahçesi” temasıyla düzenlenen EXPO 2021 Hatay, törenle kapılarını ziyaretçilere açtı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Antalya Bahçesi’nde yer alan Düğmeli Ev, EXPO’nun en dikkat çeken yerlerinden biri oldu. Antalya Bahçesi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Muhittin Böcek’ten Düğmeli Ev’lerin yok olmaması ve gelecek nesillere taşınması için çalışma yapmasını istedi. 

 

EXPO 2021 Hatay’ın resmi açılış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tören öncesi alanı gezdi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, EXPO 2021 Hatay hakkında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na bilgi verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan şehir bahçesini de gezen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Başkan Muhittin Böcek tarafından ağırlandı. 

 

BAHÇENİN KONSEPTİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan ve Park Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Hacıoğlu, bahçenin konsepti hakkında Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na sunum yaptı. Bahçede iklim değişikliği temasının işlendiğini söyleyen Hacıoğlu, “Her yerin yemyeşil olduğu, suyumuzun gür gür aktığı bir alan oluşturmaya çalıştık. Ayrıca Manavgat’ta yanan ağaçları buraya getirdik. Günümüzde en büyük sorunlardan bir tanesi iklim değişikliği. Bahçemizde bu konuda bir farkındalık yaratmaya çalıştık” dedi. 

 

DEPREME VE YANGINA DAYANIKLI

İbradı-Akseki yöresine ait Düğmeli Ev hakkında da bilgi veren Hacıoğlu şunları söyledi: “Düğmeli Ev depreme ve yangına dayanıklı bir ev. Vakti zamanında Akseki Cevizli bölgesinde bir yangın oluyor ve bazı evler zarar görüyor. O dönem Atatürk, milletvekili Rasih Kaplan’a para veriyor ve oradaki bütün evleri elden geçirtiyor ve ilk şehir planlaması Cevizli bölgesinde uygulanıyor. Bu açıdan da bahçemiz anlam yüklü.” 

 

KILIÇDAROĞLU USTASINDAN BİLGİ ALDI

Sunumun ardından Düğmeli Ev’i gezen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Düğmeli Ev ustası Muhsin Bayındır’dan yapılışı hakkında bilgi aldı. Düğmeli Evlerin yok olmaması ve devam ettirilmesi için Başkan Böcek’ten çalışma yapmasını isteyen Kılıçdaroğlu, “Bu ustalığın geliştirilmesi gerek. Bunun için Muhittin Böcek Başkanımızdan gerekli adımların atılmasını istedim” dedi. 

 

ANTALYA BAHÇESİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLIYOR

EXPO 2021 Hatay’da Antalya’yı tanıtıyor olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Antalya Bahçemizde Sayın Genel Başkanımızı, Milletvekillerimizi, Büyükşehir Belediyesi Başkanı arkadaşlarımı ve Hataylı hemşehrilerimizi ağırlıyoruz. Hatay medeniyetler şehri. Böylesi güzel bir EXPO’yu Hatay’a ve ülkemize kazandıran Lütfü Savaş Başkanımı ve tüm çalışma arkadaşlarını kutluyorum. Biz de Düğmeli Ev ile EXPO’da yerimizi aldık. Bütün belediye başkanı arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Onlar da çok emek vermiş kendi ilinin özel simgesini herşeyini burada yapmaya çalışmış. Gerçekten muhteşem bir açılış yapıldı. Herkes bu güzellikleri görmeli” diye konuştu.  

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Böcek, Kılıçdaroğlu’nu Düğmeli Ev’de ağırladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Salt Araştırma’da Yeni Koleksiyon: Mine Sanat Galerisi Arşivi- Güncel Haberler 8 Mart Açıklaması: Dünya yerinden oynar kadınlar özgür olsa!- Güncel Haberler İstanbul Akvaryum’dan ‘Geleceği Besle’ söyleşisi- Güncel Haberler Mobilya ve Yaşam 2. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nin Kazananı Sen Ben Lenin- Güncel Haberler Zabıta Müdürlüğünden Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Tanıtımı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat