Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Böcek, yılsonuna 13.5 milyon turist rakamına ulaşırız- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Böcek, yılsonuna 13.5 milyon turist rakamına ulaşırız- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Başkan Böcek, yılsonuna 13.5 milyon turist rakamına ulaşırız- Güncel Haberler

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) FVW Turizm Toplantısı’na katıldı. Başkan Böcek, Antalya’nın bu yılın ikinci yarısından itibaren oluşan yoğunluk sayesinde Ekim ayının sonu itibariyle yaklaşık 12.8 milyon yabancı misafir ağırladığını, yıl sonunda bu rakamın 13.5 milyona ulaşmasını beklediklerini ifade etti. 

 

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ‘AKTOB) ve FVW dergisi tarafından düzenlenen TravelTalk Kongresi bu yıl, “Güneşi Takip Et” sloganıyla 2-5 Kasım tarihleri arasında Swandor Topkapı Palace’ta gerçekleştiriliyor. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katıldığı kongrede turizmde sürdürebilirlik, sosyal medya kullanımı, acenteler ve havayollarıyla birlikte 2023 yılı için öngörü ve beklentiler konuşuluyor. 

 

YILSONUNDA 13.5 MİLYON TURİST

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kongrenin açılışında yaptığı konuşmada Antalya turizmini değerlendirdi. Salgın ve hemen sonrasında Ukrayna ve Rusya Federasyonu arasında çıkan savaşın turizm endüstrisinin genelinde destinasyonlar

 

üzerindeki baskıları artırdığına dikkat çeken Başkan Böcek, ancak Antalya’nın turizmcilerin desteğiyle bu süreci en kolay geçiren destinasyonlardan biri olduğunu söyledi. Antalya’nın bu yılın ikinci yarısından itibaren oluşan yoğunluk sayesinde Ekim ayının sonu itibariyle yaklaşık 12.8 milyon yabancı misafir ağırladıklarını söyleyen Başkan Böcek, yılın sonun da bu rakamın 13.5 milyona ulaşmasını beklediklerini ifade etti. 

 

ALMANYA DEĞER VERDİĞİMİZ BİR PAZAR

An itibariyle 2 milyon 670 bin Alman uyruklu misafir ağırladıklarını hatırlatan Başkan Böcek, “Bu rakam son beş yılın en yüksek sayısıdır. Almanya bizim en değer verdiğimiz kaynak pazarlardan biridir. Çünkü belli bir istikrarı temsil eden ve Avrupa turizm endüstrisini yönlendiren ülke konumundadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin yaşam standardını gerek altyapı gerekse kültürel faaliyetler açısından artırarak misafirlerimize iyi bir deneyim yaşatmak için yoğun bir şekilde tüm ekiplerimizle çalışıyoruz. Sizlerin desteğinin de her zaman yanımızda olduğunu biliyoruz. Kongrenin ülkemiz ve turizm endüstrisi açısından başarılı geçmesini diliyorum” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Böcek, yılsonuna 13.5 milyon turist rakamına ulaşırız- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

GoDaddy, küçük işletme sahiplerinin Babalar Günü’nde daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olacak dijital ipuçları paylaştı- Güncel Haberler Sosyal Medyaya 6 ayda 4,8 milyon kullanıcı daha eklendi- Güncel Haberler İklim değişikliğiyle mücadele kentçe yapılmalı- Güncel Haberler “Biz, bu medeniyetin değerleri ile siyaset yapıyoruz”- Güncel Haberler Oyun Endüstrisinde NFT’nin Ayak Sesleri Yükseliyor!- Güncel Haberler 20 Aralık Salı dünün Reyting sonuçları! Hangi dizi birinci oldu?

REYTING SONUÇLARI

31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat