Başkan Büyükakın” İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir”- Güncel Haberler

12.03.2022

17 Kişi Okumuş

0 Yorum

Başkan Büyükakın” İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir”- Güncel Haberler

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun

Başkan Büyükakın” İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir”

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yayınladığı mesajla İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılını kutladı. Başkan Büyükakın “Korkma diye başlayan,  vatanımıza ebediyen izmihlalin olamayacağını haykırarak sona eren İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir.  Türk Milletinin tarihini aydınlatıp geleceğine ışık tutmuştur. Bizler bu aydınlık yoldan ilerleyerek müreffeh bir vatan olduk” dedi

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın İstiklal Marşımızın, tarihte tamamen yok edilmek istenen bir milletin hürriyet ve bağımsızlığına ne kadar düşkün olduğunu en veciz şekilde ortaya koyduğunu ifade ederek şu ifadeleri kullandı” Milletimizin vatanına, imanına ve istiklaline duyduğu sarsılmaz bağlılığı, tarihten geleceğe uzanan eskimez ve ölümsüz ifadesidir İstiklal Marşımız. Mehmet Akif’in “O şiir o milletin, o günkü heyecanının bir ifadesidir. Bu bir facia karşısında bunalan ruhların, ıstıraplar içinde kurtuluş dakikalarının beklendiği bir zamanda yazılan o marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır. O marş bir daha yazılamaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. O marş artık benim değildir, milletimindir” dediği gibi Türk halkının tek ağızdan tüm dünyaya bağımsızlığının haykırışı İstiklal Marşı ile perçinleştirilmiştir.

 

“Azmiyle, ümidiyle yaşar hep yaşayanlar” diyerek bu gün bile nefes alan, dünyanın en özel ve güzel milli marşında yazdığı gibi ” tek dişi kalmış medeniyet” dizesi ile bizlere, tüm Türk halkına cesaret aşılayan adeta tüm insanlığa eşsiz bir mesajı veren başta Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yeni Akif gönüllü gençler yetiştirmemiz, Akif düşünceli fikirler inşa etmemiz, Akif akıllı beyinler büyütmemiz dileğiyle İstiklal Marşımızın 101. yılı kutlu olsun.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ

[php][/php]