Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Büyükakın: Sizler bizim baş tacımızsınız- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Büyükakın: Sizler bizim baş tacımızsınız- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Burgaz Milletvekillerini konuk eden Başkan Büyükakın,  “Sizler bizim baş tacımızsınız. Atalarımızın yadigârısınız” dedi.

 

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Burgaz Milletvekilleri Sevim Ali, Fatma Ramadan, Eşref Eşref ile Burgaz İl Başkanı Ahmed Mehmed, Kocaeli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhan Topaloğlu ve beraberindeki heyeti makamında konuk etti. Bulgaristan'da 14 Kasım 2021’de yapılan seçimlerin ardından çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisi de yüzde 13 oy alarak seçimden üçüncü çıktı. HÖH, bir önceki seçime göre sandalye sayısını 5 artırarak 34 koltuk kazandı. HÖH Partisinin seçimde 341 bin oy alarak parlamentoda 5’inci sıradan 3’üncü sıraya yükselmesi nedeniyle Burgaz Milletvekillerini tebrik eden Başkan Büyükakın, “Sizler bizim baş tacımızsınız. Atalarımızın yadigârısınız. 14 Kasım’daki seçimlerde elde ettiğiniz başarılar içinde sizleri tebrik ediyorum” dedi.

 

“BİZİM YAŞADIKLARIMIZI YAŞAMASIN DİYE GAYRET EDİYORUZ”

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi olarak milletvekili sayılarını 26’dan 34’e çıkardıklarını dile getiren Burgaz Milletvekilleri, “Bizler örflerimize, adetlerimize, özgürlüklerimize, haklarımıza ve dinimize sahip çıkmak için kurulduk. 14 Kasım’daki seçimlerde özellikle Kocaeli başta olmak üzere Türkiye’de kurulan sandıklardan çok önemli bir oy aldık. Oy vermeyi teşvik ve imkânların sağlanması nedeniyle sizlere de teşekkür ediyoruz. Tabi siyaset yaparken de değerlerimizi korumak ve çocuklarımız bizim yaşadıklarımızı yaşamasın diye gayret ediyoruz” ifadelerini sarf etti.

 

“EKONOMİK ANLAMDA İŞBİRLİKLERİNİN ÖNEMİNE ÇOK İNANIYORUM”

“Atalarımız, öncelikle sizlerin de yaşadığı Balkan ülkelerinde gönülleri fethetti” diyerek konuklarıyla görüş alışverişi yapan Başkan Büyükakın, “Ekonomik anlamda işbirliklerinin önemine çok inanıyorum. Bu nedenle ülkemizde veya şehrimizdeki iş insanlarıyla kurulacak irtibatlar, şirketlerin yüz yüze görüşmeleri, Bulgaristan veya Balkan ülkelerinin tamamında yapılacak yatırımlarla sizlerde o bölgede daha aktif siyaset yapma şansı yakalayacaksınız. Bu nedenle ticari ilişkilerde yatırım çekebilecek alanlarda çalışmalarınızı yürütmeniz son derece yararlı olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik yapılan istişarenin ardından sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Büyükakın: Sizler bizim baş tacımızsınız- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Yerinde ve kaliteli hizmetin adresi Osmangazi – Güncel Haberler Enerjinin kahramanlarına Komando eğitimi- Güncel Haberler 18 Temmuz 2023 Salı Reyting Sonuçları! Hangi Kanal Zirveye Oturdu? ATV, Kanal D, FOX, Show, Star TV ve TV8’nin Büyük Rekabeti! Türkiye İş Bankası Müzesi 15. yaşında- Güncel Haberler İznikli Minikler Çevre Haftasını Kutladı- Güncel Haberler Finans Kurumları Fidye Yazımları Karşısında Yüklü Paralar Kaybediyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat