Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Dündar, Gençlerle Doğa Yürüyüşünde- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Dündar, Gençlerle Doğa Yürüyüşünde- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Gençlerin her alanda donanımlı, bilinçli ve idealist bireyler olarak yetişmelerini hedefleyen Osmangazi Belediyesi, bu hedef doğrultusunda geliştirdiği projelere bir yenisini daha ekleyerek Uludağ Sarıalan’da gençlere özel bir kamp kurdu. Kampı ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, tecrübelerini paylaşarak, gençlere hayata dair tavsiyelerde bulundu.

 

Osmangazi Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında hayata geçirilen Bilgi Evleri’nin kütüphane ve bireysel çalışma salonlarını kullanarak ders çalışan, üniversite ve KPSS gibi sınavlara hazırlanan 18-25 yaş arasındaki gençlerin kültürel, zihinsel ve bedensel gelişimlerini sağlamak ve serbest zamanlarını en uygun şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak adına Uludağ Sarıalan Gençlik Kampı’nı kurdu. ‘Kitabını Kamp Gel’ sloganı ile hayata geçirilen proje kapsamında gençler, Sarılan’da yer alan gençlik kampına giderek hafta sonlarını kampta geçiriyor. 2 günlük kamp süresince gençler için birçok aktivite düzenleniyor. Enstrüman çalma, kitap okuma, film izleme ve doğa yürüyüşü yapma gibi aktivitelerle sınav stresinden uzaklaşmış olan gençlerin,  milli ve manevi değerler ile etik ve insani değerler konusunda farkındalığı artırılması sağlanıyor. Gençlere özgüven duygusu ve planlı yaşam alışkanlığı kazanmaları konusunda da destek olunuyor.

 

“NEGATİF DÜŞENCELERDEN UZAK DURUN”

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, eşi Sevginar Dündar ile birlikte Uludağ Sarıalan Gençlik Kampı’nı ziyaret etti.  Gençler ile kahvaltı yapan Başkan Dündar, hayata dair çok önemli tavsiyelerde bulundu. Derslere çalışırken ve sınavlara hazırlanırken asla negatif düşünceler içerisine girmemelerini söyleyen Başkan Dündar, “Her zaman kendinizi motive edin. Olumsuz düşüncelerden uzaklaşın. Ben bu sınavı kazanacağım, atanacağım, istediğim üniversiteye ve istediğim bölüme gideceğim deyin” ifadelerini kullandı.

 

“SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖN PLANDAYIZ”

 

Osmangazi Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanında Türkiye’de ön plana çıktığını belirten Başkan Dündar, “Türkiye, değişik dönemler yaşadı. İdeolojik belediyecilik, altyapı belediyeciliği, yatırım belediyeciliği gibi dönemler geçirdik. Günümüzde de sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliği ön plana çıktı. Osmangazi Belediyesi olarak sosyal belediyecilik konusunda yaptığımız projelerle dikkat çekiyoruz. Uludağ Sarıalan Gençlik Kampı da sosyal belediyecilik alanında farkımızı ortaya koyduğumuz yeni bir hizmet” dedi.

 

Sarıalan’da atıl vaziyette bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı binayı devralarak baştan aşağıya yenilediklerini ifade eden Başkan Dündar, “Bu binaya bir fonksiyon vermek lazımdı ve bizler de gençlerimize tahsis etmeye karar verdik. Bir gençlik kampı olarak faaliyet göstermesini uygun gördük. Hafta sonları gençlerimiz buraya geliyor ve gelmeye devam edecekler. Buraya gelen gençler, kamp süresince bir bilgi öğrenip bir tecrübe edinirse işte bu hem o gencimiz hem de bizim için bir kazanç olur. Buradaki tüm gençlerimiz okumuş kişiler. Hepsi dünyaya bir diğerinizden farklı açıdan bakıyor. Sizler de bize katkı vereceksiniz. Bu kampta ne gibi etkinlikler düzenlenebilir, neler eklenebilir, neler düzeltilebilir bizlere tavsiyelerde bulunabilirsiniz.” diye konuştu.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kahvaltının ardından kamptaki gençler ile doğa yürüyüşüne çıktı. Karlar üzerinde uzun bir yürüyüş yapan Başkan Dündar, yol boyunca gençler ile sohbet ederek merak ettikleri soruları cevapladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Dündar, Gençlerle Doğa Yürüyüşünde- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Koronavirüse karşı korunuyorlar ColorPro VP56 ile Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlayın!- Güncel Haberler EY, teknoloji sektörü için 2022’nin en büyük 10 fırsat alanını açıkladı- Güncel Haberler 7 Kasım Pazar Reyting sonuçları Büyükşehir, Gaziemir ikinci etap için 16 Haziran’da ihaleye çıkıyor- Güncel Haberler Didim Belediyesi tarafından düzenlenen 18. Altınkum Yazarlar Festivali’nde usta yazarlar kitapseverler ile buluşmaya devam ediyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat