Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Dündar’dan Huzur Şehri Bursa’ya Davet- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Dündar’dan Huzur Şehri Bursa’ya Davet- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Başkan Dündar’dan Huzur Şehri Bursa’ya Davet- Güncel Haberler

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kuveyt’te düzenlenen Bursa Tanıtım ve Yatırım Günleri etkinliğinde yaptığı konuşmada, Bursa’nın bir huzur ve güven şehri olduğunu belirterek, “Bursa’da ana kucağı şefkati vardır. Balkanlar’dan Kafkaslar ve Orta Doğu’ya kadar nerede zorda kalan bir topluluk varsa  Bursa’da nefes alır.” dedi.

 

Türk iş insanları, sağlık sektörü temsilcileri, turizmciler, yerel yöneticiler ve sanatçılar  “Bursa Tanıtım ve Yatırım Günleri” adı altında gerçekleştirilen etkinlik için Kuveyt’te bir araya geldi. Bursa-Kuveyt Kardeşlik Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, Bursa’nın başta turizm olmak üzere birçok alandaki işbirliği ve yatırım imkanları Kuveytli iş insanları, yatırımcılar ve ülke yöneticileri ile masaya yatırıldı.

 

Sağlık, ekonomi ve ticaret zirvesi başlığı ile gerçekleştirilen ve Bursa’nın tanıtımının ön plana çıktığı etkinlikte Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, Bursa’nın tüm dünyadan özellikle Körfez ülkelerinden turist alan bir şehir olduğuna dikkat çekti.

 

Üreten Şehir Bursa’ya Davet

Bursa’nın potansiyelinin yabancı yatırımcıların da dikkatini çektiğini anlatan Başkan Dündar, “Bursa’da yaşayan Bursa’da evi ve yatırımı olan Kuveytli dostlarımızı burada görünce mutlu olduk. Burada kurulan köprü oluşan bu kardeşlik hukukunun devamına katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Bursa’nın tarih, turizm, ticaret ve üretim şehri olduğuna vurgu yapan Dündar, “Bursamız, yüksek teknoloji ile üretim yaparak dünyaya en çok ihracat yapan Türkiye’nin ikinci şehridir. 29 Ekim’de Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı TOGG yeni nesil yerli araç fabrikamız ile dünyaya Bursa’dan selam verdik. Tüm bu özelliklerin yanında Bursa, bir huzur ve güven şehridir. Bursa’da ana kucağı şefkati vardır. Balkanlar’dan Kafkaslara Orta Doğu’ya kadar nerede zorda kalan bir topluluk varsa Bursa’da nefes alır. Bursa’ya gelen kişi huzur bulur. Biz de Osmangazi Belediyesi olarak şehrin tarihi dokusunu korurken, modern şehri inşa ediyoruz, bu şehrin huzurunun devamını tesis etmek için çalışıyoruz. Herkesi bu huzurlu şehre davet ediyorum” diye konuştu.

 

Karşılıklı Yatırım Görüşmeleri

Kuveyt’teki etkinlikte sektörlerin ayrı ayrı kendilerini tanıttığını ve karşılıklı yatırım görüşmeleri yapıldığını anlatan Başkan Dündar, “Sunumlarla birlikte karşılıklı yatırım görüşmelerinin olumlu geçtiğini gördük. Bursa ile Kuveyt arasındaki bu güzel ilişkilerin bundan sonra da sürmesini ticaret, ekonomi ve turizmin gelişmesini hedefliyoruz. Bursa’mıza, körfez ülkelerinden daha fazla yatırımcıların gelmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

 

Kuveyt’te 2 gün boyunca süren Bursa Tanıtım ve Yatırım Günleri kapsamında sağlık turizmi, kültür, sanat ve turizm, Türkiye yatırım fırsatları, mobilya, ev dekorasyonu, yeni Türkiye ekonomi modeli, ulaşım ve yeni keşifler ile Kuveyt-Bursa ihracatı ve bankacılık başlıkları altında 8 oturum gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Dündar’dan Huzur Şehri Bursa’ya Davet- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

13 Eylül Salı Reyting sonuçları! Üç Kız Kardeş mi, Kusursuz Kiracı mı? Başkan Erdem, şehit ve gazileri unutmadı- Güncel Haberler Yalı Çapkını Pelin Ayrılıyor Mu? TDP Sakarya İl Başkanı Yıldız’dan “Andımızın” Kaldırılmasına Sert Tepki 40. Hülya-Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali başvuru sonuçları belli oldu- Güncel Haberler Yeşilay sanatın gücünü arkasına aldı, bağımlılık farkındalığı için AKM’de sergi açtı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat