Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Gürün Dünya Çevre Günü’nü Kutladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Gürün Dünya Çevre Günü’nü Kutladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 5 Haziran Dünya Çevre Günü için bir mesaj yayımladı.

 

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için yaşam kaynaklarının kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, korunması gereken değerlere yapılan saldırılar nedeniyle sürekli savunmada olduklarını yemyeşil bir Muğla için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirtti.

 

“Şehrimizin on yıllar sonrasını planlıyor, geleceğine yatırım yapıyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Doğduğumuz, yaşadığımız, nefes aldığımız şehirlerin, ülkemizin, kısaca dünyamızın geleceği bizim elimizde. Sadece bugünü değil yarınlarımızı da düşünmeli, planlamalı ve geleceğe sağlam adımlarla ilerlemeliyiz. Yeşili, mavisi ve doğal güzellikleri ile bir çekim merkezi olan, herkesin hayalini kurduğu Muğla’mızın geleceğini planlıyor, gelecek nesillere tüm değerleri ile korunmuş bir Muğla’yı, miras bırakmak istiyoruz. Yerel yönetimler olarak şehrimizin alt ve üst yapıları ile on yıllar sonrasını planlıyoruz. Artan nüfus, değişen iklim şartları, dünyanın çevre için ortaya koyduğu hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projeler, modern altyapılarla şehirlerimizi örüyor, yenilikçi arıtma tesisleri ile de suyumuzun geri dönüşümünü sağlıyoruz. Masmavi denizlerimizden teknelerle atık topluyor, şehrimize kurduğumuz katı atık depolama tesisleri ile çöpümüzden elektrik üretiyoruz. Tüm bunların yanında korunması gereken değerlerimiz, kıyılarımız, ormanlarımız, yeraltı sularımız içinde hukuki mücadelemizi her platformda sürdürüyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çınar ağacının dalı için köşkü yerinden oynattığını, bu topraklar çorak denilen yerde Atatürk Orman Çiftliği’ni kurduğunu ve milletine armağan ettiğini hep hatırlayarak, herkesin çevresini, dünyasını korumak, güzelleştirmek için yapabileceği bir şeyler olduğunu düşünerek 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Gürün Dünya Çevre Günü’nü Kutladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Memorial Ankara Proktoloji /Kolorektal Cerrahi Alanında Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonu Aldı- Güncel Haberler Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi’nde +1 Farkındalığı- Güncel Haberler Lezita’dan Çalışanlarına Tam Destek- Güncel Haberler BT Ekipleri İçin Çevrim İçi İş Birliği Platformları’nda Verileri Korumanın 7 Yolu- Güncel Haberler Anne ve Anne Adaylarının Doğru Ve Güvenilir Bilgi İhtiyacını Karşılayan Platform: Bebek Melekleri- Güncel Haberler Prof. Dr. Haydar Sur: “Pandemiyle mücadelede tek silah aşılamadır”

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat