Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Soyer Gençler Suyu Konuşuyor temalı gençlik kampını ziyaret etti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Soyer Gençler Suyu Konuşuyor temalı gençlik kampını ziyaret etti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Olivelo Yaşayan Park’ta düzenlenen gençlik kampını ziyaret etti. Su kaynaklarının hızla tükendiğine dikkat çeken Başkan Soyer, “Bu işin şakası yok. Şimdi ve hep beraber sahip çıkmak zorundayız. Her vatandaşın bu hassasiyeti taşıması ve bunun gereğini yapması gerekiyor” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği gençlik kamplarının 12'incisi “Gençler Suyu Konuşuyor” temasıyla düzenleniyor. İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü ve İZDOĞA  AŞ iş birliği ile iklim krizi ve suyun önemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Güzelbahçe Olivelo Yaşayan Park’ta yapılan kampın ikinci gününde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer gençlerle bir araya geldi. Başkan Soyer, iklim krizine değinerek su tasarrufu çağrısında bulundu.

Yurttaşlara duyarlılık çağrısı
Doğayla uyumlu bir yaşamın tercih edilmesi gerektiğini hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi: “Yapmamız gereken şey doğanın dengesi ile uyumlu yaşam, üretim, tüketim… Yani ürettiğimiz bir ürünün su ayak izinin küçük olmasına özen göstermekle ilgili. Bu hayatın her anında yapmamız gereken bir şey. Hepimize sorumluluk düşüyor. Bu ne devletlerin çıkardığı kanunlarla, yasal düzenlemelerle çözülebilir ne de belediyelerin uygulamaları ile. Her vatandaşın bu hassasiyeti taşıması ve bunun gereğini yapması gerekiyor.”

Yağmur suyu hasadı çalışması
İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tarımsal üretim konusunda havza ölçeğinde ürün deseninin planlanmasıyla ilgili ciddi bir çalışma yaptıklarını anlatan Tunç Soyer, Yağmur suyu hasadı ile ilgili bir çalışmamız var. Belki de Türkiye'de en kapsamlı çalışmayı hazırlıyoruz. Bir yandan da bu duyarlılığı, bu şehirde büyütmeye gayret ediyoruz. Bu işin şakası yok. Bu işin sonrası yok. Şimdi ve hep beraber sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Başkan Soyer konuşmasının sonunda gençlerin yüzde 50'sinden fazlasının geleceğini yurt dışında aradığına dikkat çekerek, gençlere umutlarını kaybetmemeleri, birlikte hareket ederek bunu değiştirmenin mümkün olduğunu söyledi.

Gençlerden Marmara Gölü teşekkürü
Kampa katılan gençlerden biri Başkan Soyer’e Marmara Gölü’nün kurumaması için verdiği mücadeleden dolayı teşekkür ederek, “Salihli'de ailem yaşıyor. Marmara Gölü'nü kendinize dert edinip geldiniz. İlgilendiniz. Teşekkür ediyorum. Emeğiniz paha biçilemez” dedi.

Doğa fotoğrafçılığı atölyesi
Kampın ikinci günü Zeynel Aydın’ın hazırladığı doğa fotoğrafçılığı atölyesi ile başladı. Atölyenin ardından doğada keyifli vakit geçiren genç kampçılar, Boğaziçi Üniversitesi’nden Su Yönetimi Uzmanı Dr. Akgün İlhan’ın konuşmacı olduğu “Suya Erişim Hakkı” konulu panele yoğun katılım gösterdi. Dr. Akgün İlhan, insani su hakkı, ambalajlı su sektörü ve musluktan akan suyun içilebilirliği ile ilgili detaylı bilgi verdi.
Kampın ikinci günü, geleceğin Türkiye’sinde olası bir susuzluğu ele alan film gösterimiyle sona erdi. Gençleri doğayla buluşturmayı, iklim krizi ve suyun önemi konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen kamp bugün sona eriyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Soyer Gençler Suyu Konuşuyor temalı gençlik kampını ziyaret etti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Gene2info nadir hastalıklar için uzmanlara güncel kaynakça oluşturdu- Güncel Haberler MedAmerikan Tıp Merkezi, “Amerikan Tıp Merkezi” Adıyla Hizmet Vermeye Devam Edecek- Güncel Haberler HUAWEI MatePad Pro 12,6 Huawei Türkiye Online Mağazası’nda Ön Satışa Sunuldu- Güncel Haberler Dilek Uzunoğlu Örs’ün 3. kişisel sergisi ‘Ne Hyatt Ama! : Ateş ve Su ’ Grand Hyatt İstanbul’da sanatseverler ile buluşuyor!- Güncel Haberler Tayfun Topkoç, SAS Orta Doğu, Afrika, Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Genel Müdürü Oldu- Güncel Haberler Kitapyurdu’nun Sosyal Medya Performansına Ödül

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat