Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Başkan Tunç Soyer Büyükşehir’in din görevlileri ile bereket sofrasında buluştu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Başkan Tunç Soyer Büyükşehir’in din görevlileri ile bereket sofrasında buluştu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki din görevlileri ve eşlerini Tarihi Havagazı Fabrikası’nda ağırladı. “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla düzenlenen yemekte konuşan Başkan Tunç Soyer, “Halka hak yolunda hizmet edenleriz. Komşusu açken, tok yatmayanların evlatlarıyız. Çokluk içindeki birliği ve birlik içindeki çokluğu görenleriz. Belki de en büyük ihtiyacımız, işte bu birlik duygusunu tesis etmek” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nın ardından belediye bünyesindeki din görevlileri ve eşleriyle bir araya geldi. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, Mezarlıklar Dairesi Başkanı Hülya Şahin, din görevlileri ve aileleri katıldı. Gecenin açılışında konuşan Başkan Soyer, “Sizlerle bereket sofrasında buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Dinimiz İslam, tüm insanlığa kucak açmış bir hoşgörü ve sevgi deryasıdır. Ne mutlu ki milletimiz asırlardır bu deryanın eşsiz bir parçasıdır” dedi.

Maneviyatımızı sizlerle koruyoruz
Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in “Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız. Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz” hadis-i şerifinin dinimizi özetleyen bir cümle olduğunu belirten Başkan Soyer, “İki kısa cümleye bir deryayı sığdırmayı başaran bu sözlere yaşadığımız çağda her şeyden çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu hadis-i şerif, insanlık var olduğu sürece hayat yolumuzu aydınlatmaya devam edecek. Değerli çalışma arkadaşlarım sizler, çok kutsal ve bir o kadar da zor bir görevi yerine getiriyorsunuz. Üstün erdemlerinizle ifa ettiğiniz görevler sayesinde, dinimizin öğütlediği hoşgörü, dayanışma ve sevgiyi yaşatabiliyoruz. Kul hakkına sizlerin destekleriyle sahip çıkıyor, maneviyatımızı sizlerle koruyoruz. Savaşın, yoksulluğun ve afetlerin dünyamızdan bir gün dahi eksik olmadığı zor zamanlardan geçiyoruz. Biliyorum ki iyilik ve hoşgörü yolunu t erk ederek, bunca yükü omuzlayabilmemiz asla mümkün değil” şeklinde konuştu.

 

Allah hepinizden razı olsun
Kuran-ı Kerim’de “Şüphe yok ki, her güçlükle birlikte bir kolaylık vardır” buyruğunu dile getiren Başkan Soyer, “Bu yüzden biz, vesvesenin yolundan gidenler değiliz. Tıpkı bu aziz vatanı bizlere armağan eden şehitlerimiz gibi her ne pahasına olursa olsun kolaylaştıran ve müjdeleyenlerin izinden yürüyoruz. Halka hak yolunda hizmet edenleriz. Komşusu açken, tok yatmayanların evlatlarıyız. Çokluk içindeki birliği ve birlik içindeki çokluğu görenleriz. Belki de en büyük ihtiyacımız, işte bu birlik duygusunu tesis etmek. Hepimize ama en çok da siz değerli din görevlilerimize düşen zor görev de bu. Sizler, doğumdan ölüme kadar insanımızın acı ve tatlı anlarında yanında olan din görevlilerimiz, her biriniz gönül rehberlerisiniz. Dertlere ortak olarak hafifleten, sevinçleri paylaşarak artıransınız. Biliyorum ki sizler bu zor görevi hakkıyla yerine getiriyorsunuz. Bizler de gücümüz yettiğince sizlerin yanında olmaya gayret ediyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Dilerim ki siz de bizlerden razı olursunuz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Tunç Soyer Büyükşehir’in din görevlileri ile bereket sofrasında buluştu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Kapatılan Eyüpsultan Belediyesi sığınağı hakkında Mor Çatı açıklaması- Güncel Haberler Hemşirelik Bölümü Bildirilerine Ödül Yağdı- Güncel Haberler Başiskele’de Yoğun Çalışma: 73 KM Altyapı Hattı Yapıldı- Güncel Haberler Enkoprezis genellikle 5 yaşındaki erkek çocuklarında görülüyor- Güncel Haberler Gayrimenkulde Metaverse’ün Yeri Ne Olacak- Güncel Haberler Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’a Teşekkür- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat