BAY YANLIŞ 2. BÖLÜM

07.07.2020

0 Yorum

Ezgi Özgür’den öğrenecekleri olduğunu kabul etti. Özgür Ezgi’ye yardım etmeye başladı. Kurallar ve kararlar bakalım neler olacak? Deniz ve Ozan arasında gerilim arttı. Levent’in evlilik korkusu ön plana çıkmaya başladı. Cansu evlenmeye kararlı.

BAY YANLIŞ 2. BÖLÜM

RÜYA GİBİ

Ezgi Bay Yanlış son bölümde Özgür’le çekişmeye devam etti. Aldığı düğünde sevgililik oyunu teklifiyle şaşkına dönen Ezgi Özgür’ün söylediklerinden dolayı çok kızdı ve kırıldı. Özgür’ün muhtaç ve mağdur olduğunu ima etmesiyle sinirle yatağa giren Ezgi yağmurdan kaçarken doluya takıldı. Gördüğü rüya onu çok etkiledi. Rüyasında bile Özgür’ün kendisine bu kadar âşık ve güzel bakması, bu kadar yakın olması onun nefesini kesti. Rüya olduğunu anlamasıyla psikolojisinin bozulduğuna karar verdi.  Rüyalar Bay Yanlış son bölümde Ezgi’yi oldukça yönlendirdi. Bir başka rüyası da tüm eski sevgililerinin Ezgi’nin hatalarını söylemesiydi. O rüya aslında Ezgi’nin hayatının bir özetiydi.

BAY YANLIŞ 2. BÖLÜM

BU İŞLER HEP TAKTİK

Ezgi rüyaların etkisiyle gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunu düşününce soluğu Özgür’ün yanında aldı. Özgür ufak ufak reddedişler ve tavırlarla karşılık verse de sonuçta yardım etmeye karar verdi. İlk adımları Serdar Öztürk’ün kafasındaki Ezgi kavramını düzeltmekti. Özgür Ezgi’nin özgüvenini kazanması için elinden gelen konuşmayı yapıyor ve desteği veriyor. Hatta gerektiğinde iltifat bile ediyor. Öncelikle en yakın zamanda Serdar’la Ezgi aynı ortamda bulunduralacaktı. Ezgi giydiği kıyafete kadar Özgür’le konuşmaya başladı. Özgür Ezgi’nin giydiği iddiasız ve rahat kıyafetler yerine oldukça iddialı ve afili kıyafetler giydirdi. Ezgi’nin saçına bile müdahele ederek  oldukça rahat, erkeğe ihtiyacı olmayan  çocuk annesi görüntüsünden kurtulmasını sağladı. Tenis kulübünde tekrar görüşen Ezgi ve Serdar’ın hemen yanıbaşında Özgür vardı. Ezgi Özgür’ün kulübe kadar gelmesine çok şaşırdı. İşe yaradığını da söyleyebiliriz. Ezgi artık koşmayacak koşturacaktı. Önemli, sevilen, iltifat gören bir kadın imajı çizilmeye çalışıldı. Serdar Ezgi’nin reddedişlerine şaşırsa da Ezgi’nin peşinden gitmeye devam etti. Bay Yanlış son bölümde anladık ki Özgür gerçekten bu işi biliyor ve Ezgi’yi çok iyi yönlendiriyor. Özgür’ün her dediği çıktı. Ne zaman Serdar’ın arayacağını söylese Serdar gerçekten aradı. Doğaçlama yok. Ezgi kafasına göre hareket etmesi yasaklanınca her adımda Özgür’e ihtiyaç duyar oldu.

HAYIRLI OLSUN

İşten dolayı uzunca bir süredir mağdur olan kızımız işini buldu. Kulüpteki tanışmadan sonra Deniz’den çok etkilenen Ozan onun izini buldu. Deniz’in arkadaşının iş aradığını öğrenince de ona yardımcı olmak istedi. Hem kendi eleman ihtiyacını karşıladı, hem de Deniz’e sempatik göründü. Yeni açılacak mekanın halkla ilişkiler bölümüyle ilgilenecek olan kişi Ezgi’ydi. Özgür işin en başında Ezgi’ye bu işi teklif etmeyi düşünmüştü ama Ezgi’nin çenesinden korkmuştu. Sonuçta o iş Ezgi’nin kısmetiymiş. Deniz de sırf işi kaçırmamak ve terfi almak için Ozan’la ve onun şirketiyle çalışmayı kabul etti.

AŞKIM!

Ezgi bir kere daha yüzleşme yaşamak zorunda kaldı. Serdar’la olan görüşmesi için Özgür’le alışveriş yaparken o pislik eski sevgilisine denk geldi. O pislik eski sevgili arkadaş kalmaktan bahsedip Ezgi’nin üstüne giderken Özgür önce uzaktan izledi. Sonra Ezgi’nin mahsun olmasına dayanamayıp ‘aşkım’ hitabıyla Ezgi’nin yanına gitti. Ezgi kendini yalnız hissetmedi. Özgür’ün içindeki iyilikle ilgili kafası karıştı. Ona yemek bile yapıp yedirdi. Bu aşamadan sonra Ezgi’nin kesinlikle Özgür’e âşık olmaktan korktuğunu söyleyebiliriz.

BAY YANLIŞ 2. BÖLÜM

ÇATIŞMA

Bay Yanlış son bölümünde Özgür ve Ezgi’nin düğün ve  3 ay çatışmasının devam ettiğini söyleyebiliriz. Sürekli tartışma ve alınma, gücenme, karar değiştirme olduğunu söylemek mümkün. Son çatışma cuma günü düğün için yola çıkmakla ilgiliydi. Ezgi, Deniz ve Cansu’dan itici olmaya başladığıyla ilgili uyarı alınca cuma günü için Serdar’a randevu verdi. Problem şu ki cuma günü Özgür’ün yola çıkması gerekiyor. Dolayısıyla Ezgi’nin Serdar’la olan randevusunu iptal etmesi gerekecek. Özgür bölüm sonunda berbaer çalışacağı kişinin Ezgi olduğunu öğrendi. Bakalım ne tepki verecek?

REYTİNG VE FRAGMAN

Bay Yanlış 3. bölüm fragmanı yayınlandı. Ezgi yine duygusallamış belli. En büyük destek arkadaşlarından gelecek. Aynı zamanda Özgür’ü reddedemeyecek ve onunla kesin gidecek. Özgür, Ozan’ın uyarısıyla Ezgi’ye âşık olabilme ihtimaliyle yüzleşti. Haftayı merakla bekliyoruz. Bay Yanlış 2. bölüm 4.60 reytingle totalde 3. oldu. Reytingini oldukça arttırdı. Survivor bitince daha da artacaktır. Ayrıca Bay Yanlış 2. bölümün Bay Yanlış 1. bölümden çok daha fazla ileride ve daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Karakterler ve hikayeler, akış ve nasıl ilerleneceği daha açık en azından. Başarılar.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ