BAY YANLIŞ 1. BÖLÜM

29.06.2020

0 Yorum

Dikiş tutturamayan Ezgi, tam bir yanlış adam örneği olan Özgür’le karşılaşınca istemediği şeyler başına gelecek.

BAY YANLIŞ 1. BÖLÜM

Yapımcılığını Gold Film’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Deniz Yorulmazer’in oturduğu Bay Yanlış yayın hayatına başladı. Dizi daha ilk bölümden heyecan ve beklenti yarattı. Banu Zengin ve Aslı Zengin’in senaryosunu yazdığı dizi bu yazın en iddialı dizilerinden olacak. Dizinin başrollerinde Can Yaman(ÖZGÜR ATASOY), Özge Gürel (EZGİ İNAL) gibi iddialı isimler varken Fatma Toptaş, Gürgen Öz, Cemre Gümeli, Feri Güler, Suat Sungur, Lale Başar, Ece İrtem gibi isimler de diziye renk katmış. Bu isimler zaten daha önce birbiriyle çalışan, birlikte görmeye alışık olduğumuz isimler. Kadro tam bir yaz kadrosu.

BAY YANLIŞ SON BÖLÜM! BAYAN DOĞRU !

Bayan doğrumuz Ezgi( Özge Gürel) bir türlü dikiş tutturamamış. Ne aşkta ne işte kazandığını söylememiz zor.  Kızımız birlikte yaşadığı erkek arkadaşına sürpriz yapacağım derken arkasından neler çevrildiğini görmüş ve öğrenmiş oldu. Bütün arkadaşlarının önünde aldatıldığını anladı. Rezil oldu diyemeyiz çünkü rezil olan birisi varsa o da aldatan o adamdır. Ezgi hayal kırıklıklarıyla baş başa kaldı. Tam kendini işine verecekken hatta terfi beklerken beklediği terfi başkasına verilince işten ayrılmak zorunda kaldı. Bu aşamada en yakın arkadaşı Deniz ve kuzeni Cansu (Fatma Toptaş) can damarı oldu ona. Ezgi artık asla yanlış erkeklerle olmayacağına söz verdi.

EKİLDİ! BAY YANLIŞ SON BÖLÜM

Ezgi arkadaşlarıyla dışarı çıkıp bir mekanda kafa dağıtmaya niyetlenince işler karıştı. Sevgili Deniz terfi almak uğruna şirkette kalınca arkadaşını ekmek zorunda kaldı. Cansu da erkek arkadaşı Levent’e yakalanıp ısrarlara dayanamayınca geç gideceği yere hiç gidemedi. Böylece Ezgi mekanda tek kalmış oldu. Tahmin edin bakalım kimin mekanında ekildi kızımız. Tabiki bay yanlışın mekanında. Üstelik kendisini aldatan eski erkek arkadaşının kendisini aldattığı kadına evlenme teklifi ettiğine şahit oldu. İşler çıkmaza girdi. Ezgi bir güzel sarhoş olup bilincini askıya aldı. Ezgi’yi sakinleştirmek ve ona müdahele etmek te Özgür’e kaldı. Özgür tüm gece Ezgi’yle zaman geçirmek zaman geçirmek zorunda kaldı. Kendini kaybeden Ezgi Özgür’ün iltifatları üzerine aslında hiç yapmaması gereken ve yapmayacağı şeyler yaptı. Bir de bay yanlışlardan uzak duracaktı. Gel gelelim öyle olmadı.

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR! BAY YANLIŞ REYTİNG 

Eski erkek arkadaşı Ezgi’yi evden atınca Ezgi kuzeni Cansu’ya taşınmak zorunda kaldı. Ezgi oturduğu evin bütün masraflarını kendi karşılaşmışken taşınmak zorunda kalınca evin duvarına kocaman bir ‘pislik’ yazarak intikamını aldı. Kuzeninin evinde gayet güzel karşılandı. Ezgi baya rahat da etti. Komşusu kim peki? Özgür Atasoy (Can Yaman). Yani tamamen Ezgi’nin uzak durması gereken kişi bay yanlış.

Talihsizlikler

Ezgi kafasını o kadar toparlayamadı ki az kaldın çok ciddi sağlık sorunları açacaktı başına. Rahat rahat yoldan geçerken kendisine araba çarptı. O arabadan da Cansu’nun tanıdığı çok iyi ve yakışılı bir doktor çıktı. Böyle olunca Cansu ve Deniz Ezgi’nin rotasını doktora çevirmek için elinden geleni yaptı. Beraber organizyona bile gittiler. Ezgi orada da dayanamadı ve doktora ne zaman beraber bir şeyler yapacaklarını sorarak pot kırdı. Yine işleri berbat etmiş oldu. Durum böyle olunca kitaplardan yardım almaya çalışan Ezgi komşusu Özgür’e yakalandı. Özgür o kadar eğlendi ki bu durumla Ezgi çok mahçup oldu. Özgür durumu böyle kurtaramayacağını söyleyerek ona taktikler vermeye başladı. Ezgi en başta bunu reddetti, taktik istemedi. Doktor olayından sonra komşu komşunun külüne muhtaçtır mantığıyla yardımı kabul etti. Gurur yapmadı. Bölüm sonunda gördük ki Özgür’ün de başka bir çıkarı vardı. Kız kardeşinin düğününe bir düzine bekar kız gelecektir ve annesi Özgür’ü evlendirmeye çalışacaktır. Özgür de bu durumu atlatmak için sahte sevgili bulmaya karar verdi. O kız da kendisine sonradan musallat olmayacak, hem de kendisine ihtiyacı olacak bir kız olan Ezgi’ydi.  Bölüm tam burada bitti. Bakalım Ezgi bu teklifi kabul edecek mi? Fragmandan anladığımız kadarıyla bir süre dirense de kabul etmek zorunda kalacak. Gurur yapmayacak. BAY YANLIŞ FRAGMAN

BU YAZ İZLENİR BAY YANLIŞ 

Özge Gürel ve Can Yaman’ı başrolde görünce aklımıza ister istemez yine Gold Yapım’ın olan 2017 senesinde çekilmiş olan Dolunay dizisi geldi. Bu sefer daha başka rollerde ve daha başka bir konudalar. Bu açıdan aynı diziyi tekrar etmediklerini söyleyebiliriz. Şunu da söylemek zorundayım ki Özge Gürel’i görünce aklımıza Kiraz Mevsim’indeki Öykü geldi. Öykü Ezgi’nin paralel evrendeki kardeşi, kuzeni, arkadaşı vs olabilir mi? İki karakterde birbirini hatırlatıyor ve çok tatlılar. Aynı durum Özgür ve Can Divit için de geçerli. Can Yaman yine kaslı, yakışıklı, çapkın, zengin bir adam.  İkisine de bu roller yakışıyor ama yapacak bir şey yok. Tatlılar ve izlenir.

Şöyle Olabilir

BAY YANLIŞ

Bir doğru ve bir yanlışın dizisi. Peki iki doğrunun ya da iki yanlışın dizisi olsaydı nasıl olurdu? Yani Ezgi ve Özgür tamamen doğru karakterler olsaydı ve bu iki doğrunun çatışmasını görseydik tamamen farlı bir hikaye olurdu. İnsan her zaman doğrudan da başarı çıkaramayabiliyor. Burdan yola çıktım. Tam tersi de olabilirdi. Bir çapkın kadın ve bir erkek iki eğriyken düşe kalka bir doğru etselerdi nasıl olurdu? Bu da hikayenin yönünü yine değiştirirdi. Bunlarla birlikte karakterlerin hikayeyi ve senaryoyu nasıl etkilediğini görüyoruz. Aslı Zengin ve Banu Zengin her zaman işleyen doğru yanlış çatışmasını kullanarak başarılı bir hikaye oluşturmuşlar. Ellerine sağlık. 3 küsür reytinge yaklaşan diziden reyting olarak daha fazla şey bekleniyordu. İlk elin günahı olmaz diyerek diğer bölümlerinde Bay Yanlış’a başarılar diliyoruz. İzleyelim görelim efendim.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ