Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Beklenen yağışlar geldi, İZSU teyakkuza geçti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Beklenen yağışlar geldi, İZSU teyakkuza geçti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Beklenen yağışlar geldi, İZSU teyakkuza geçti- Güncel Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, kentte etkili yoğun şiddetli yağışlardan etkilenen bölgelere hızlı bir şekilde müdahale ediyor. Izgara temizlik ve pompa ekipleri olmak üzere 1500’e yakın personelin yoğun çalışmasıyla bölgesel sıkıntılar çözülüyor.

İzmir genelinde görülen şiddetli yağmurun kentte yaşamı olumsuz etkilememesi için İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri tüm kurumsal kapasitesiyle sahada görev yapıyor. 145 araç ve iş makinesi ile sorunlu noktalara müdahale eden ekiplerin yoğun gayretiyle yaşanan bölgesel sorunlar çözüme kavuşturuluyor.  Gümrük Pompa İstasyonu’nun 2. basma hattında oluşan kısa süreli arıza nedeniyle Fevzi Paşa Bulvarı, Cumhuriyet Bulvarı ve Basmane bölgesinde oluşan su birikintisine de çok hızlı şekilde müdahale eden İZSU ekipleri sorunu kısa süre içerisinde gidererek vatandaşların mağduriyet yaşamasının önüne geçti.  

Yağmursuyu ayrıştırma imalatları kent genelinde sürüyor
İZSU Genel Müdürlüğü, iklim krizinden İzmir’i korumak için taşkın risklerini bertaraf edecek projeler üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Sorun yaşanan bölgeler başta olmak üzere yağmur suyu ayrıştırma hattı imalatları kent genelinde kesintisiz sürüyor.  Bugüne kadar toplam 220 kilometre yağmursuyu kanalı inşa eden İZSU, 2023 yılında şehrin altyapısını yeni yağmur suyu hatları ve yağmursuyu ayrıştırma kanalları ile geliştirmeyi hedefliyor.
Kent genelinde başlatılan 60 kilometre yağmursuyu ayrıştırma hattı ve 10 kilometre kısa metrajlı yağmursuyu hattının imalatları devam ediyor. 2023 yılında ise 270 kilometre yeni yağmursuyu ayrıştırma hattı daha yapılacak. Hayata geçirilecek kapsamlı projeler, Gökdelenler bölgesi, Güzelyalı ve Karataş havzası başta olmak üzere Konak, Karşıyaka, Çiğli, Karabağlar, Bornova, Buca ilçelerinin yağmursuyu sorununu çözüme kavuşturacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Beklenen yağışlar geldi, İZSU teyakkuza geçti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kardeş Kültür Dernekleri Çukurova Belediyesi ile ortak proje üretecek- Güncel Haberler Berker Güven, Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet’te- Güncel Haberler Manisa’nın Kuş Cenneti Marmara Gölü kuruyor!- Güncel Haberler Mustafakemalpaşa aromatik bitkiler cenneti oluyor- Güncel Haberler Konyaaltı’nda doludan zarar gören  hayvancılara Büyükşehir’den yardım – Güncel Haberler Türk Telekom görme engellilerin hayatını kolaylaştırıyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat