Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bergama Kermes Festivali 6. günü etkinlikleri halkın memnuniyeti ile tamamlandı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Bergama Kermes Festivali 6. günü etkinlikleri halkın memnuniyeti ile tamamlandı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Bergama Kermes Festivali 6. günü etkinlikleri halkın memnuniyeti ile tamamlandı- Güncel Haberler

Türkiye’nin ilk yerel festivali, kadim şehir Bergama’da kültür ve sanat şöleni şeklinde halkın memnuniyeti ile 6. gününü geride bıraktı.

Bu yıl 86'ncısı düzenlenen Bergama Kermes Festivali’nin 6. günü gündüz etkinlikleri bölümü kermes koşusu ile başladı.

KERMES KOŞUSU HEKİMLERİN BABASI GALENOS ADINA YAPILDI

Her köşesinden tarih fışkıran bilim ve sanatta adı ilk sıralarda yer alan #UNESCO Dünya Mirası Bergama festivalinin 6. gün etkinlikleri kapsamındaki kermes koşusu, tıp dünyasında hekimlerin babası olarak tanınan Galenos adına düzenlendi.

Profesyonel atletler, yeni Bergama Endüstri Meslek Lisesi önünden verilen start ile eski Bergama'nın tarihi sokaklarında koştu. Halk koşusunun da düzenlendiği etkinlikte Belediye Başkanı Hakan Koştu vatandaşlarla birlikte 5 kilometrelik koşuya katıldı.

FESTİVALE HALK OYUNLARI BÜYÜK RENK KATTI, MİSAFİR EKİPLER TÖREN ARDINDAN İLÇEDEN AYRILDI

Başkan Koştu; "Kültürel miras taşıyıcılığı misyonumuz ile geleneklerimizi gelecek nesillerimize aktarmaya devam ediyoruz."

86. Uluslararası Bergama Kermes Festivali'nde geleneksel olarak devam eden halk oyunları gösterileri etkinliklere büyük renk kattı. Yerli ve yabancı ekipler geleneksel kıyafetleri, büyülü folklorik oyunları ile izleyicilerden büyük beğeni aldı.

6 gündür Cumhuriyet Meydanı ve ilçenin birçok mahalle, cadde ve sokaklarında nokta gösteriler yapan misafir ekipler, veda gösterileri ardından teşekkür plaketlerini Belediye Başkanı Hakan Koştu'dan aldılar.

Törende Azerbaycan-Şeki, Makedonya- Kırivapalanka-Rosoman, Gürcistan-Tiflis ile Zonguldak Hasad ve Ankara Seymenler Halk Dansları ekip temsilcileri plaket töreninde Başkan Koştu'ya festivalden duydukları memnuniyeti anlattılar. 

Bergama'nın 137 mahallesinden, İzmir il merkezi, çevre il ve ilçelerden vatandaşların yoğun katılımı ile son yılların en kalabalık günlerine şahitlik eden 86. Uluslararası Bergama Kermes Festivali’nin 6’nci günü konserler, yerli ve yabancı halk dansları gösterileri, sportif faaliyetler ile tamamlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bergama Kermes Festivali 6. günü etkinlikleri halkın memnuniyeti ile tamamlandı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Örnek Köy Projesi İçin Görüşüldü- Güncel Haberler Airbus’ın inşa ettiği EUTELSAT QUANTUM uydusu fırlatma istasyonuna gönderildi- Güncel Haberler Deva’dan İktidara Akbelen Ormanı Tepkisi  ‘Akbelen’de ağaç katliamına asla müsaade edemeyiz’- Güncel Haberler EÜ PLM Merkezi endüstriyel alanlara hizmet veriyor- Güncel Haberler Elektronik fiyat etiketi ceza ihtimalini ortadan kaldırıyor- Güncel Haberler İstanbul Devlet Modern Folk Müziği Topluluğu, “Sesimiz Anadolu” Konseri İle Atatürk Kültür Merkezinde- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat