Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bireysel emeklilikte yüzler gülüyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Bireysel emeklilikte yüzler gülüyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “18 yaşla başlayan ve devlet katkısının yüzde 30’a çıkarılması, BEFAS, bütünleşik planlar ve son olarak da BES’teki birikimleri karşılığında katılımcıya uygun koşullarda krediye imkân tanınması gibi düzenlemelerin BES’in rekabet gücünü ve esnekliğini artırdığını” belirtti.

 

 

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “13,3 milyon katılımcıya ve 250 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan BES’in (OKS dahil) tüm sektör olarak yukarı yönlü yakaladığı ivme regülasyon tarafında da takdir ve teşvik görüyor. Yeni düzenlemelerle sistemin desteklenmesi de BES’in hem rekabet gücünü hem de esnekliğini artırıyor. Böylece BES; Türkiye ekonomisinin en çok ihtiyacı olan tasarruf tarafında daha da güçleniyor, adeta tasarrufun merkezi oluyor. Ayrıca yatırımcısına enflasyondan fazla kazandırırken geleceğini de güvence altına alıyor” dedi.

 

Yüzde 30 devlet katkısının dünyada eşi yok

Son zamanlarda yapılan düzenlemelerle ilgili bilgi veren Ayhan Sincek, “Devlet Katkısının tüm sözleşmelerde yüzde 30’a çıkarılması önemli bir destek oldu. Bu da BES’in rekabet gücünü yükseltti. Dünyada eşi benzeri olmayan bir tasarruf sistemi haline geliyoruz. Bu sayede ülke tasarruflarının artırılmasında BES’de önemli bir rol almış oluyor. Ülkemizde olduğu gibi bireysel emeklilik sistemine devletin sağladığı güçlü katkının dünyada başka bir örneği yok. Bu gelişmelerin tasarruf bilincine de çok önemli etkisi oluyor” şeklinde konuştu.

 

Sincek sözlerine şöyle devam etti; “Diğer bir konu 45 yaş üzeri çalışanların talepleri halinde otomatik katılım sistemine dahil edilebilmesiydi. OKS avantajlarından 45 yaş üstü çalışanların da yararlanmasının önü açıldı, isteyenlere BES’e kolayca katılma imkanı tanındı. BES’in esnekliğini artıran bir yenilik de kurumca belirlenen hallerde ve koşullarda katılımcıya birikim tutarının yüzde 50’sine kadar kısmen ödeme yapılmasına olanak sağlanması oldu. Taslak metne göre değiştirilen bu maddede; konut, evlilik, eğitim gibi özellik arz eden hallerden hangilerinin olacağı ve ilgili detayların yönetmelikte belirlenmesi bekleniyor. Ayrıca BES katılımcılarına birikimleri karşılığında uygun koşullarda krediye erişim imkânı tanınmasının faydalı olacağı düşünülüyor. Kısacası 2022 yılı da BES için atılım ve büyüme yılı olacak. Bu düzenlemelerle sektör değişim, dönüşüm ve gelişim fırsatları yakalarken katılımcısına enflasyonun üzerinde kazandırmaya ve geleceğini güvence altına almaya devam edecek.

 

2022 yılı 18 yaş altı BES için de hızlı geçecek; EGM verilerine göre 18 yaş altı BES’li sayısı 210 bine ulaştı, bu kategorideki devlet katkısı dahil fon tutarı da 400 milyon TL’yi aştı. Bebeklikten ilk gençlik yıllarına kadar uzanan geniş skaladaki binlerce çocuk ve gencimiz için BES sayesinde gelecek daha kolay olacak. Sektörün derinleşmesindeki öncülüğümüzü bu alanda da gösteriyoruz; Katılım Emeklilik olarak faizsiz ve avantajlı paketimizle üretimde ilk 5 arasındayız. Gelecek nesillerimizi de güvenle BES’liyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bireysel emeklilikte yüzler gülüyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  DEÜ, Kariyer planlamada lider üniversiteler arasında- Güncel Haberler TV+ ve Da Vinci güçlerini çevrim içi güvenlik konusunda farkındalığı artırmak için birleştirdi! Reyting sonuçları 22 Nisan Cuma: Reytinglerde zirvede kim var? Başkan Dündar: “Biz, Hizmet İçin Varız”- Güncel Haberler 6 Temmuz 2022 Çarşamba Reyting sonuçları : Masterchef, Balkan Ninnisi, Senden Daha Güzel reyting sıralaması! “Red Dead Redemption 2” ve “Red Dead Online”, GeForce RTX GPU’larda NVIDIA DLSS ile 45’e Varan Performans Artışı Elde Ediyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat