Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bosna Heyeti Panoramaya Hayran Kaldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Bosna Heyeti Panoramaya Hayran Kaldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bosna Hersek Bijeljina Belediye Başkanı Ljubisa Petrovic ve beraberindekileri Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde ağırladı.

 

Müzeye hayran kaldığını ifade eden konuk Belediye Başkanı Petroviç, “Her yönüyle muhteşem bir eser. Beni etkileyen en önemli yanı ise, küredeki resim oldu. Kan dökmeden de nasıl büyük fetihler yapılabildiğini, büyük zaferler elde edilebildiğini anlatan muhteşem bir çalışma olmuş. Mustafa Başkanı ve ekibini kutluyorum” dedi.

 

Açıldığı günden itibaren Bursa’yı ziyaret eden yerli ve yabancı konukların uğrak noktası olan, 42 metre kubbe açıklığı ile dünyanın en büyük tam panoramik müzesi Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Bir dizi temaslar için Bursa’ya gelen Bosna Hersek Bijeljina Belediye Başkanı Ljubisa Petrovic, Bijeljina Şehir Meclisi Başkan Yardımcısı Mustafa Gradascevic ve beraberindekileri Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesinde ağırlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Şubat 2019’da resmi açılışı gerçekleştirilen müzenin, bugüne kadar 1 milyon 200 bini aşkın yerli ve yabancı tarafından ziyaret edildiğini söyledi.

 

Bosna Hersek Bijeljina Belediye Başkanı Ljubisa Petrovic de birçok kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapan müzenin kubbesinde yer alan resmin kendisini çok etkilediğini söyledi. Petroviç, “23 yıllık kuşatmanın ardından fethedilen Bursa’nın Bizanslılardan teslim alınışının 3 boyutlu olarak anlatıldığı resim, kan dökülmeden de büyük zaferler elde edilebildiğini anlatmak adına çok çok önemli. Doğrusu bu beni çok etkiledi. Bir diğer etkilendiğim nokta ise, müzeyi ziyaret etmek için gelen çocukların çokluğu. Müze, şanlı Türk tarihini gelecek nesillere en iyi anlatacak bir eser olmuş. Göstermiş olduğu konukseverlik ve şehre kazandırdığı böyle bir eser için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ziyaretin anısına konuklarına  

Osman Gazi’nin oğlu Orhan Gazi’ye ait olan miğferin biblosunu hediye etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bosna Heyeti Panoramaya Hayran Kaldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Aşkla, Başarıyla, Hevesle Seray Kaya, Onur Tuna- Güncel Haberler Sörf Karadeniz’in kaderini değiştirebilir mi?- Güncel Haberler 28 Kasım Pazartesi reyting sonuçları: Yasak Elma, Esra Erol’da Alpaslan Büyük Selçuklu Hem günlük burç yorumu hem de burçların uyumu bu uygulamada Keçiören Ayşe Taş ve Hakan Aysev Konseriyle Unutulmaz Bir Gece Yaşadı- Güncel Haberler Türkiye Sigorta’nın çocukları kitapla buluşturan projesine ödül- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat